pless.pl

Wiadomości

  • 2 listopada 2022
  • wyświetleń: 356

Bielizna termoaktywna damska — nie tylko dla narciarzy. Dowiedz się, kiedy jej używać

Materiał partnera:

Najbardziej popularny rodzaj bielizny sportowej to oczywiście odzież termoaktywna. Jest elastyczna, odporna na rozciąganie, doskonale odprowadza parę wodną, a jej zastosowanie jest tak szerokie, że można jej używać praktycznie każdego dnia. Odzież termoaktywna ma także swoich wielkich fanów wśród osób spędzających aktywnie czas na świeżym powietrzu. Przekonaj się, że jest nie tylko dla narciarzy.

Czym jest bielizna termoaktywna i jakie ma cechy?Bielizna termoaktywna jest specjalnym rodzajem bielizny sportowej, używanej przez sportowców i osoby spędzające aktywnie czas na świeżym powietrzu. Jej głównym zadaniem jest odprowadzanie pary wodnej i nadmiaru wilgoci, które powstają w trakcie wysiłku fizycznego. Bielizna termoaktywna ma specjalnie zaprojektowane włókna materiału, dlatego używając jej podczas różnych aktywności, nasza skóra pozostaje sucha, a nadmiar wilgoci odprowadzany jest na zewnątrz.

Na rynku odzieży outdoorowej możemy znaleźć odzież termoaktywną z cienkiego i grubego materiału, co oczywiście przekłada się na tempo odprowadzania wilgoci. Cienka bielizna będzie odprowadzała wilgoć szybciej niż ta uszyta z grubych materiałów. Aby spełniała swoją najważniejszą funkcję, musi przylegać do ciała.

Producenci odzieży termoaktywnej mają swojej ofercie także damską bieliznę termiczną, jednakże ten rodzaj odzieży ma zupełnie inne cechy i właściwości. Między innymi są nimi rodzaj materiału i przeznaczenie. Odzież termiczna wykonana jest z tkanin z domieszką wełny, a jej zasadniczym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego. Krótko mówiąc, odzież ta nie odprowadza wilgoci i pary wodnej, tylko kumuluje ciepło. Kupując odzież termoaktywną, zwróć na to uwagę!

Kiedy używać odzieży termoaktywnej?W górach i sportach outdoorowych odzież termoaktywna stała się standardowym elementem ubioru. Każdy, kto chociaż raz chodził po górach w bawełnianej koszulce wie, że po krótkim czasie robi się ona wilgotna i nieprzyjemnie wychładza nasze ciało. Bawełna doskonale chłonie wilgoć i niestety bardzo powoli schnie, dlatego alternatywą dla takiej odzieży jest damska odzież termoaktywna, która sprawdzi się podczas każdej aktywności fizycznej.

Odzież termoaktywna jest bardzo uniwersalnym rodzajem odzieży. Kiedyś kojarzona była jedynie z narciarstwem i snowboardem, jednak od wielu lat możemy znaleźć produkty dedykowane osobom aktywnym fizycznie i kochającym outdoor. Nie ma tutaj znaczenia, czy chodzisz po górach, jeździsz na rowerze, podróżujesz lub biegasz — damską bieliznę termoaktywną znajdziesz w sklepie Outdoorzy.pl.

Damska bielizna termoaktywna
Damska bielizna termoaktywna


Odzież termoaktywną można dopasować zarówno pod względem uprawianego sportu lub aktywności na świeżym powietrzu, ale również pod kątem jej grubości jak i dostosowania do pory roku. Podczas chłodnych miesięcy roku warto zastanowić się nad zakupem kompletu damskiej bielizny termoaktywnej. Możemy jej używać podczas wyjazdów w góry, spaceru w parku, nad morzem, jazdy na rowerze lub zimą przemieszczając się po mieście. Na bieliznę termoaktywną możemy założyć kurtkę softshellową, która świetnie odprowadzi wilgoć na zewnątrz i zapewni nam optymalny komfort termiczny.

Bielizna termoaktywna — idealna odzież dla aktywnychOdzież termoaktywna podobnie jak softshell jest obowiązkowym elementem garderoby osób kochających outdoor. Daje wysokie poczucie komfortu termicznego niezależnie od wykonywanej aktywności na świeżym powietrzu. Każdy, kto lubi jazdę na rowerze, nartach, wędrówki po górach i miejskie spacery zimą, powinien zaopatrzyć się w taki rodzaj bielizny. To także must have sportowca wyczynowego, który trenuje o każdej porze roku w różnych warunkach pogodowych.