pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 1 listopada 2022
  • wyświetleń: 1270

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze otrzymały promesy na sprzęt

29 października w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszowicach odbyła się uroczysta zbiórka podczas której wręczono promesy dotacji na zakup sprzętu dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu pszczyńskiego.

Reklama

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze otrzymały promesy na sprzęt - 29.10.2022 · fot. PSP Pszczyna


Środki zostały przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach dotacji na zadanie publiczne pod nazwą "przygotowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do działań ratowniczo - gaśniczych".

Podczas zbiórki wręczono 18 promes na łączną kwotę: 95 500 zł, które to środki Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze będą mogły przeznaczyć na sprzęt do przeprowadzania zawodów sportowo-pożarniczych, umundurowanie i wyposażenie osobiste dla członków MDP oraz pomoce wykorzystywane w procesie szkolenia.

Zbiórka podczas której wręczono promesy dotacji celowej dla ochotniczych straży pożarnych na zakup sprzętu dla czło
Zbiórka podczas której wręczono promesy dotacji celowej dla ochotniczych straży pożarnych na zakup sprzętu dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych · fot. PSP Pszczyna


W uroczystej zbiórce udział wzięli Posłowie na Sejm RP: Pan Przemysław Drabek oraz Pan Grzegorz Gaża a także Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP ds. współpracy z ochotniczymi strażami pożarnymi - st. bryg. Rafał Świerczek wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Pszczynie st. bryg. Grzegorzem Kołoczkiem.

ar / pless.pl

źródło: KP PSP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.