Wiadomości

  • 31 października 2022
  • 1 listopada 2022
  • wyświetleń: 2473

[ZDJĘCIA] Przy cmentarzach rozdawali mieszkańcom odblaski

Tradycyjnie w dniach poprzedzających 1 listopada strażnicy miejscy z Pszczyny rozdawali mieszkańcom odblaski i zachęcali, by być widocznym na drodze.

Przy cmentarzach rozdawali mieszkańcom odblaski - 31.10.2022 · fot. UM Pszczyna


W poniedziałek, 31 października akcja była prowadzona w okolicy cmentarzy zlokalizowanych przy ulicy Katowickiej. W tym miejscu, w promieniu 300 metrów znajduje się aż pięć nekropolii.

Wiele osób już w przeddzień Dnia Wszystkich Świętych decydowało się odwiedzić groby bliskich. W okolicach przejść dla pieszych straż miejska zachęcała, by być widocznym na drodze, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym. Rozdała też 200 odblasków.

- Pamiętajmy, aby korzystać z elementów odblaskowych. Sprawiają one, że piesi i rowerzyści są lepiej widoczni dla kierowców, a tym samym prowadzący samochód ma więcej czasu na odpowiednią reakcję - podkreśla komendant SM Artur Krzyżaniak.

Jak dodaje komendant, akcja straży miejskiej kolejny raz spotkała się bardzo dużym zainteresowaniem i przychylnością mieszkańców.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.