pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2022
  • 19 listopada 2022
  • wyświetleń: 2649

W Woli powstanie skatepark. Ogłoszono przetarg

Dobra wiadomość dla miłośników deskorolek, rowerów, rolek i hulajnóg. Zimą pisaliśmy, że w gminie Miedźna powstanie skatepark. Inwestycja realizowana będzie na prośbę młodych mieszkańców. Gmina uzyskała w październiku zgodę na budowę, a 10 listopada ogłosiła przetarg.

Reklama

W Woli powstanie skatepark - wizualizacja
W Woli powstanie skatepark - wizualizacja · fot. UG Miedźna


Miejscem lokalizacji skateparku jest teren w Woli pomiędzy pływalnią krytą, Szkołą Podstawową nr 2, bankiem i boiskiem sportowym LKS "Sokół Wola".

Postępowanie przetargowe na wykonanie zadania pn.: Budowa skateparku w miejscowości Wola zostało opublikowane 10 listopada w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Miedźna. Termin otwarcia ofert mija 2 grudnia.

Przedmiotem inwestycji jest budowa skateparku w technologii monolitycznej, żelbetowej wraz z elementami małej architektury oraz budowa dojścia do obiektu. Projektowany obiekt będzie znajdował się w Woli. Projekt zakłada wykonanie płyty żelbetowej o powierzchni 251 m2 z wyprofilowanymi żelbetowymi przeszkodami. Przeszkody będą dostosowane do jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach.

O staraniach mieszkańców o powstanie profesjonalnego obiektu pisaliśmy w artykule W Woli powstanie skatepark! Starali się o to młodzi mieszkańcy.

W Woli powstanie skatepark - wizualizacja
W Woli powstanie skatepark - wizualizacja · fot. UG Miedźna


Przypomnijmy: młodzież 11 lipca 2020 roku napisała prośbę do wójta gminy o możliwość budowy skateparku. Wskazała w niej potrzeby młodych i uzasadniła swą prośbę mocną argumentacją. Miedźnianie pisali wówczas, że w ostatnich latach można zaobserwować bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych. Sport ten przyciąga coraz szersze rzesze młodych. Wskazali, że skatepark to miejsce aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży, a coraz częściej także dorosłych. Miejsce, gdzie można uprawiać sport, pojeździć i spotkać się z koleżankami i kolegami, dzieląc wspólną pasję.

Prawie dwa lata później, 7 lutego 2022 roku aktywni młodzi mieszkańcy na zaproszenie wójta Jana Słoninki, uczestniczyli w konstruktywnych rozmowach, omawiając opracowanie projektu skateparku. Spotkanie miało miejsce w budynku urzędu gminy. Wspólnie ze specjalistami budowy i planowania skateparków omówiono zakres i specyfikę inwestycji, aby mógł powstać profesjonalny obiekt sportowy.

- W takim skateparku należałoby wyodrębnić sekcję parkową, czyli przeszkody takie jak jump box oraz sekcję streetową, czyli przeszkody, takie jak murki i rurki, to dałoby możliwość najlepszego rozwoju dla różnych użytkowników, ponieważ każdego ridera definiuje inny styl jazdy - mówili podczas spotkania przedstawiciele młodych mieszkańców gminy.

- Młodzież była doskonale przygotowana do rozmów i ich wiedza merytoryczna z zakresy funkcjonalności obiektu była imponująca - komentowali urzędnicy.

- Wskazywała, że jeżdżenie po terenie niedostosowanym do uprawiania tego typu sportu jest wysoce niebezpieczne oraz że skatepark będzie bezpiecznym miejscem do uprawiania tego rodzaju sportu, ale też miejscem spotkań. Cieszymy się bardzo, że w spotkaniu uczestniczyła młodzież, która będzie z tego obiektu korzystać i która ma wiedzę na temat jego funkcjonalności i użyteczności, by ten służył jak najlepiej - relacjonowali spotkanie urzędnicy.

Loading...

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.