pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 1 listopada 2022
  • 25 listopada 2022
  • wyświetleń: 1633

Powiatowy Sztab WOŚP: przygarnij puszkę do firmy!

Powiat pszczyński już się przygotowuje do 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest sztab, ma swoją siedzibę i czeka na wolontariuszy! Można również ulokować puszkę kwestarską w swoim sklepie czy zakładzie usługowym oraz podarować fanty na licytacje.

Reklama

Pszczyński finał WOŚP - wolontariusze -30.01.2022
Pszczyński finał WOŚP - wolontariusze -30.01.2022 · fot. Powiat


29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP będzie zbierać środki na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.

W połowie października Fundacja WOŚP wyraziła zgodę na utworzenie Powiatowego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z siedzibą w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie.

- Jak wiadomo, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra tak hucznie bez ludzi dobrego serca. Finał WOŚP to wielka akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

W styczniu dla sztabu kwestowało 130 wolontariuszy. Tym razem organizatorom zależy na tym, aby było ich jeszcze więcej.

- Wolontariuszem zostać może każdy - i ten duży, i mały, rodzice z dziećmi, młodzież a także osoby dorosłe. Ważna jest chęć realizacji celu, jakim jest pozyskanie środków na walkę z sepsą - mówi Artur Wojciech, szef Powiatowego Sztabu WOŚP.

Każdy kto jest w stanie poświęcić styczniową niedzielę, aby kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może wysłać swoje zgłoszenie na adres sztabwosppszczyna@gmail.com.

- Wzorem ubiegłych lat do współpracy zapraszam również firmy i sklepy, które chciałyby postawić u siebie stacjonarną puszkę WOŚP, do której już od grudnia będzie można zbierać środki na zakup sprzętu. W tym przypadku także wystarczy wysłać wiadomość na sztabowego e-maila i dołączyć do grona już współpracujących firm - informuje Artur Wojciech i dodaje, że zachęca mieszkańców do przekazywania przedmiotów i usług na licytacje.

Puszki kwestarskie dla firmMożna również ulokować puszkę kwestarską w swoim sklepie, zakładzie usługowym itp., a także przekazać przedmioty na licytacje. Osoby zainteresowane nawiązanie współpracy sztab zaprasza do kontaktu mailowego: sztabwosppszczyna@gmail.pl

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.