Wiadomości

  • 31 października 2022
  • 3 listopada 2022
  • wyświetleń: 4796

Burmistrz spotkał się z dyrektor Archiwum Państwowego

Nie milkną pojawiające się w mediach informacje dotyczące przyszłości pszczyńskiego oddziału Archiwum Państwowego. By zweryfikować aktualną sytuację w piątek, 28 października burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol spotkał się z dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach Sławomirą Krupą.

Burmistrz spotkał się z dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach
Burmistrz spotkał się z dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach - 28.10.2022 · fot. UM Pszczyna


W rozmowie, która dotyczyła pszczyńskiego oddziału, uczestniczyli także przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Kultury Sejmiku Województwa Piotr Czarnynoga oraz dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śląskim Sławomir Kulpa.

- Dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach podkreśliła, że nieprawdą jest, iż zaprzestana zostanie działalność instytucji na terenie Pszczyny. Ponadto wszyscy zostaliśmy zapewnieni przez panią Sławomirę Krupę, że najcenniejsze z punktu widzenia naszego miasta archiwa, czyli dokumenty związane z Pszczyną i naszym regionem, w tym Archiwum Książąt Pszczyńskich, pozostaną w Pszczynie w dotychczasowej siedzibie. Nadal też w Pszczynie będzie funkcjonowała czytelnia - relacjonuje spotkanie burmistrz Dariusz Skrobol.

Uczestnicy spotkania usłyszeli też, że obecne prace wynikają z potrzeby reorganizacji, między innymi z braku tzw. rezerwy magazynowej, ale także z konieczności zapewnienia zgromadzonemu już dziś zasobowi odpowiedniego standardu bezpieczeństwa.

Dyrektor Archiwum obiecała, że wkrótce Urząd Miejski w Pszczynie otrzyma wykaz zespołów, które pozostaną w Pszczynie. Taki sam wykaz zostanie umieszczony na stronie Archiwum Państwowego w Katowicach.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Likwidacja archiwum" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Likwidacja archiwum

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Likwidacja archiwum" podaj