Wiadomości

  • 31 października 2022
  • wyświetleń: 611

Jak odnaleźć podsłuch w firmie?

Materiał partnera:

Chociaż samo słowo podsłuch kojarzy się z literaturą szpiegowską lub sensacyjnym filmem jest to o wiele prostsze niż może się wydawać. Poufne informacje mogą być wynoszone przez nieuczciwych pracowników.

podsluch


Jednak, jeśli nie zachodzi takie podejrzenie, a konkurencja nie tylko śledzi ale wyprzedza nasze ruchy, jeśli negocjacje z kontrahentami i klientami wydostają się na zewnątrz firmy może to świadczyć o tym, że został założony podsłuch w firmie. Wbrew pozorom nie jest to ani trudne, ani skomplikowane technicznie. Nie potrzeba absolutnie żadnych kwalifikacji, żeby niepostrzeżenie zainstalować w biurze mniej lub bardziej skomplikowane urządzenie podsłuchowe. Tego typu sprzęt może działać przez wiele godzin i nagrywać wszystko co dzieje się w promieniu ograniczonym tylko przez parametry mikrofonu.

Co zrobić z podsłuchem w firmie?Najlepiej działać szybko, każdy dzień, kiedy nieuczciwa konkurencja zna wszystkie ruchy i projekty przedsiębiorstwa może oznaczać wymierne straty. Sklep-seko.pl dysponuje urządzeniami wykrywającymi podsłuch w firmie, które każdy może samodzielnie obsługiwać. Im bardziej zaawansowane technicznie jest urządzenie podsłuchowe tym trudniej je wykryć. Można zacząć od prostego skanera, który działa na zasadzie wykrywania pola elektromagnetycznego lub sięgnąć po bardziej skomplikowaną aparaturę. Doradcy ze sklep-seko.pl po zapoznaniu się z sytuacją pomogą wybrać skuteczny wykrywacz. Jeśli jednak nie uda się odnaleźć aparatury podsłuchowej należy zdecydować się na wynajęcie grupy specjalistów. Sklep-seko.pl działa na rynku bezpieczeństwa już ponad 20 lat współpracując z agencjami detektywistycznymi, a także służbami państwowymi dzięki czemu jest na bieżąco z najnowszymi trendami w swojej dziedzinie.

Kto może założyć podsłuch w firmie?Każdy kto spędzi zaledwie kilka minut w pomieszczeniu może zainstalować urządzenie podsłuchowe. Wystarczy, że pozostawi nie wzbudzający podejrzeń przedmiot codziennego użytku - gadżet reklamowy, ładowarkę do telefonu czy notatnik. Aparaturę podsłuchową może z łatwością założyć serwisant dokonujący instalacji lub naprawy sieci internetowej lub elektryk. Firmy sprzątające, a nawet przypadkowy gość, który "zgubił" się w biurowcu lub potrzebuje szybkiej informacji - wszystkie te osoby mogą okazać się potencjalnie niebezpieczne. Kamuflaż podsłuchu w firmie jest na tyle doskonały, że fizyczne przeszukanie z pewnością nie pomoże. Nie jest możliwe dokładne zbadanie każdego przedmiotu począwszy od gniazdek elektrycznych aż po pendrivy czy długopisy.