pless.pl

Wiadomości

  • 31 października 2022
  • wyświetleń: 314

Firma sprzątająca - Dlaczego warto zlecić sprzątanie biura

Materiał partnera:

Chcąc utrzymać porządek w biurze, masz do wyboru dwie opcje - możesz zatrudnić dodatkowego pracownika i działać "na własną rękę" lub zlecić to zadanie profesjonalnej firmie sprzątającej biura. Niezależnie od tego, czy masz małe biuro, czy wynajmujesz kilka pięter w dużym biurowcu, sprzątanie miejsca, w którym przebywają pracownicy ma duże znaczenie dla komfortu ludzi i trwałości samych pomieszczeń. Zewnętrzny podmiot ma wiele zalet, które warto poznać, by przekonać się do tej formy współpracy.

sprzatanie biur firm warszawa


Wydawać by się mogło, że sprzątanie biura lub obiektów usługowych to łatwa sprawa, tymczasem okazuje się, że nawet do niej warto przyłożyć nieco więcej uwagi, by nasz biznes mógł się rozwijać. Do wyboru mamy zatrudnienie dodatkowej osoby do sprzątania lub zlecenie tej czynności firmie zewnętrznej. Jeśli szukasz takiej firmy z własnej okolicy, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową "sprzątanie biur Warszawa", a otrzymamy rezultat co najmneij kilku takich firm. Co będzie lepsze?

Dlaczego warto zlecić sprzątanie firmie zewnętrznej?Przede wszystkim jeden zatrudniony przez nas pracownik może sobie nie poradzić, jeśli mamy większą przestrzeń do codziennego sprzątania. Firma zewnętrzna ma tę przewagę, że zatrudnia wiele osób, które podczas wspólnej pracy, potrafią skutecznie ogarnąć dużą przestrzeń przy jednoczesnym skróceniu czasu pojawienia się w danym biurze. Praca w kilka osób idzie zdecydowanie szybciej.

Po drugie, firma zajmująca się sprzątaniem, prowadzi szereg szkoleń, które przekazują pracownikom wiedzę o sposobie czyszczenia i zabezpieczania sprzętu i urządzeń informatycznych, tak by nie dopuścić do ich zniszczenia. Zatrudniona przez nas osoba może takiej wiedzy nie posiadać, przez co jesteśmy narażeni na kosztowne usterki.

Z tym zagadnieniem związana jest także kwestia samych środków używanych do sprzątania. Duża firma sprzątająca ma doświadczenie i wie, jakie powierzchnie powinny być czyszczone konkretnymi środkami. Co więcej, dysponuje takimi preparatami, dlatego "od ręki" może wyczyścić nawet nietypowe plamy czy zabrudzenia.

Zatrudnienie zewnętrznej firmy sprzątającej usuwa nam również dodatkowe zadanie, jakim jest rekrutacja i przyuczenie nowego pracownika. Jednocześnie w przypadku zwolnienia zdrowotnego osoby sprzątającej, jeśli korzystamy z usług firmy zewnętrznej, to nie po naszej stronie leży rozwiązanie problemu znalezienia osoby na zastępstwo.

Takie rozwiązanie jest również korzystne finansowo - osoba zatrudniona przez nas do sprzątania jest droższa w utrzymaniu, niż opłacenie zlecenia sprzątania firmie zewnętrznej.

Jak łatwo zauważyć, firma zewnętrzna to opcja korzystniejsza, jeśli chcemy mieć zawsze czyste przestrzenie biurowe, a jednocześnie chcemy zaoszczędzić. Profesjonalna firma sprzątająca Apa Group to jedna z solidnych i sprawdzonych firm w tym obszarze, która z całą pewnością jest godna polecenia. To firma z wieloletnim doświadczeniem w sprzątaniu nie tylko biur i biurowców, ale także hal i magazynów, przedszkoli, szkół, galerii handlowych czy nawet całych osiedli. Apa Group działa w Warszawie i okolicy.