• 30 października 2022
  • 31 października 2022
  • wyświetleń: 1672

Puchar świata w Japonii: Paulina Klimas szósta!

W nocy z piątku na sobotę polskie zawodniczki rywalizowały w zawodach pucharu świata w triathlonie w Miyazaki. W wyścigu Elity kobiet świetnie poradziła sobie pszczyńska zawodniczka Paulina Klimas, która zajęła 6. miejsce!

Paulina Klimas wojskową mistrzynią świata - 09.06.2022
Paulina Klimas · fot. Paulina Klimas Triathlon / Facebook

Wyścig rozpoczął się od prowadzenia Brytyjki Olivii Mathias, która pokonała część pływacką (750 metrów) w czasie 00:10:50. Paulina Klimas nie odstawała od czołówki - miała czas 00:11:10. Taki sam czas miała również Roksana Słupek.

Klimas była pośród zawodniczek, które najlepiej przejechały 20 kilometrów na rowerze z czasem 00:31:08. Dwie sekundy szybciej pojechała Słupek.

W zawodach zwyciężyła ostatecznie Alberte Kjaer Pedersen. Dunka część biegową pokonała w 00:17:03, co było najlepszym czasem dnia. Na metę wbiegła z czasem 01:00:43.

Kilkanaście sekund wolniej pobiegła Paulina Klimas, co dało Polsce doskonałe, 6. miejsce (czas 01:01:04) i sporo punktów do rankingu olimpijskiego.

Loading...

Roksana Słupek była zaledwie 2 sekundy od miejsca w TOP10. Uplasowała się na 12. miejscu. Jej czas to 01:01:29.