Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2022
  • wyświetleń: 1324

Pawłowice: nowe stawki podatku od nieruchomości i środków transportu

25 października odbyła się sesja Rady Gminy Pawłowice. W jej trakcie uchwalono stawki podatku od nieruchomości i środków transportu.

25 października odbyła się sesja Rady Gminy Pawłowice.
25 października odbyła się sesja Rady Gminy Pawłowice · fot. UG Pawłowice


Na spotkaniu w sali sesyjnej obecnych było 14 radnych, a sesję poprowadził przewodniczący Damian Herman. Sprawozdanie z działalności urzędu i jednostek organizacyjnych gminy w okresie międzysesyjnym omówił wójt Franciszek Dziendziel - aby je przeczytać, kliknij TUTAJ.

Podczas sesji radni wprowadzili zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Pawłowice na lata 2022-2028 oraz zmiany w budżecie gminy na rok 2022. Uchwalono również stawki podatku od nieruchomości na rok 2023:
  • podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 1,16 zł od 1 m² powierzchni;
  • podatek od pozostałych gruntów, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego - 0,61 zł od 1 m² powierzchni;
  • podatek od budynków lub ich części mieszkalnych - 0,98 zł od 1 m² powierzchni użytkowej;
  • podatek dla budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej - 28,78 zł od 1 m² powierzchni użytkowej.


Radni uchwalili również stawki podatku od środków transportowych obowiązujących na terenie gminy, które od 2019 rok pozostawały na tym samym poziomie. Wszystkie rodzaje stawek podatkowych znajdują się w stosownych uchwałach.

Rada gminy wyraziła zgodę na nabycie przez gminę nieruchomości koniecznych do realizacji budowy ul. 3 Maja oraz zgodę na podpisanie przez Wójta Gminy porozumienia z Województwem Śląskim w sprawie przejęcia przez gminę zarządzania przystankami komunikacyjnymi zlokalizowanymi w ciągu dróg wojewódzkich.

Zobacz wszystkie projekty uchwał sesji z 25.10.2022

Zobacz transmisję sesji 25.10.2022 on-line

ups / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.