pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2022
  • wyświetleń: 546

Ze stowarzyszeniem Pszczyna Miasto Zielone o nasadzeniach w gminie

Jeszcze więcej zieleni w Pszczynie? Choć już dziś drzewa i kwiaty to nierozłączny element miejskiego krajobrazu, to we współpracy ze stowarzyszeniem Pszczyna Miasto Zielone gmina chce uczynić przestrzeń publiczną jeszcze bardziej przyjazną.

Reklama

Spotkanie ze stowarzyszeniem Pszczyna Miasto Zielone
Spotkanie burmistrza ze stowarzyszeniem Pszczyna Miasto Zielone · fot. UM Pszczyna


- Wspólnie z Miejskim Zakładem Zieleni od lat dbamy o to, aby przestrzeń publiczna w Pszczynie była zielona i przyjazna, aby przebywając w niej, mieszkańcy czuli się dobrze, by mieli swoje ulubione miejsca na spacery, wycieczki rowerowe oraz odpoczynek. By na placach zabaw pojawiały się nasadzenia. Przekonujemy również inne instytucje do współpracy w tym zakresie - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

- Równie ważnym czynnikiem powodzenia takich działań są działania oddolne. Inicjatywy mieszkańców, zielone projekty w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego i współpraca z jednostkami pomocniczymi i organizacjami pozarządowymi - zaznacza burmistrz.

Spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia Pszczyna Miasto Zielone z burmistrzem Dariuszem Skrobolem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Leszkiem Szczotką odbyło się w minionym tygodniu w ratuszu. Było ono okazją do omówienia wielu tematów związanych z terenami zielonymi, pielęgnacją zieleni i lokalizacją nasadzeń podczas prowadzenia nowych inwestycji.

Jedną z poruszonych kwestii był temat wykonania nasadzeń wzdłuż drogi wojewódzkiej od Pszczyny w kierunku Wisły Wielkiej. Już jakiś czas temu gmina rozpoczęła starania, by wzdłuż trasy, gdzie powstaje ścieżka rowerowa, posadzić drzewa. Z taką propozycją wystąpiła do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, administratora drogi. Niestety odpowiedź nie była satysfakcjonująca, dlatego podczas spotkania ze stowarzyszeniem padła propozycja, aby wystąpić z takim wnioskiem wspólnie.

ups / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.