pless.pl

Wiadomości

 • 28 października 2022
 • wyświetleń: 348

6 powodów dla których warto zostać Full-Stack Developer w 2023 roku

Materiał partnera:

Full-stack Developer to interesujące stanowisko łączące w sobie zarówno Front-end jak i Back-end. Szerokie spektrum zagadnień związanych z tym tematem, możesz przyswoić poprzez kursy IT online z certyfikatem organizowane przez firmę GoIT. Szczegółową informację o full stack kurs znajdziesz na stronie GoIT Polska.

full stack kurs


Kim jest Full-Stack Developer?Full-Stack Developer to osoba, która jest odpowiedzialna za stworzenie na stronach internetowych i w aplikacjach zarówno interfejsu użytkownika (Front-end), jak i ich zaplecza (Back-end). Interfejs ma być przyjemny i intuicyjny dla użytkowników, z kolei zaplecze to obszar, który przesądza o funkcjonalności, bezpieczeństwie i bezbłędności danego serwisu czy aplikacji.

Możliwość połączenia znajomości obszarów zarówno Front-end i Back-end sprawia, że przez osoby takie mogą być kompleksowo zarządzane strony internetowe i aplikacje. Patrząc z kolei pod kątem rozwoju zawodowego Full-Stack Developer wydaje się bardzo ciekawą opcją, dającą możliwość
wykorzystania szerokiej wiedzy zdobytej poprzez kursy programowania online z wydawanym certyfikatem.

Najczęstsze etapy pracy Full-Stack Developera przy standardowym projekcie to:

 • Analiza i planowanie strony i pracy
 • Tworzenie struktury strony
 • Dopracowanie graficzne
 • Dynamika i interakcje
 • Logika serwerowa i bazy danych


Jak więc można zauważyć, kursy IT online z zakresu Full-Stack Developmentu pozwolą na przeprowadzenie całego procesu projektowego. Począwszy od zaplanowania aplikacji lub strony, poprzez nadanie im odpowiednich ram i stworzenie szkieletu, wypracowanie ciekawego wyglądu z pomocą języka stylów CSS, wdrożenie interakcji i dynamiki, skończywszy na stworzeniu logiki serwerowej, umożliwiającej wykorzystanie pełnej funkcjonalności serwisu.

6 powodów, aby zostać deweloperem w 2023 roku 1. Zapotrzebowanie rynku pracy - coraz więcej firm docenia umiejętność łączenia zarówno sfery Back-end jak i Front-end. Jest to szczególnie pożądany zawód w mniejszych firmach lub start-upach, dla których bardziej ekonomiczne jest zatrudnienie jednego specjalisty, który kompleksowo zajmie się tematem.
 2. Zarobki - opinie na temat zarobków w branży IT rozpalają wyobraźnie. Średnie zarobki osoby na stanowisku Full Stack Developer oscylują w okolicach 11 500 zł brutto. Oczywiście nie są to zarobki początkujących programistów, ale jeżeli posiadasz kilkuletnie doświadczenie, jest to pensja jak najbardziej w twoim zasięgu.
 3. Ciekawe spektrum zagadnień - możliwość wykorzystania pracy zarówno na Front-endzie jak i Back-endzie sprawia, że praca Full Stack Developera jest urozmaicona i pełna wyzwań.
 4. Rozwój osobisty - praca zarówno na sferze wizualnej, jak i wsparcie od strony zaplecza daje duże możliwości w doskonaleniu swoich umiejętności. Jako Full Stack Developer tak naprawdę jesteś specjalistą w kilku dziedzinach, co jest pożądane na rynku i otwiera przed tobą więcej możliwości rozwoju osobistego. Dodatkowo swoje doświadczenia możesz uzupełnić poprzez inne kursy programowania online np. Python i zdobyć nowe cenne umiejętności.
 5. Elastyczność - posiadając umiejętność pracy zarówno z Fron-Endem jak i Back-Endem jesteś bardziej elastyczny, a tym samym stajesz się gwarancją dla Twojego zespołu, że projekt ma odpowiednie wsparcie na obu tych płaszczyznach. Tym samym twoja praca może być bardziej efektywnie wykorzystana.
 6. Widzisz efekty pracy - jako człowiek-orkiestra będziesz odpowiadał za całość witryny lub aplikacji. Zarówno za to jak ona wygląda, jak i zatem jak ona działa.


Dlaczego warto pójść na kurs IT Full-Stack Developera?Dla osób początkujących dobrym rozwiązaniem będzie kurs IT z gwarancją zatrudnienia. Dzięki temu mamy możliwość zdobycia cennego doświadczenia na początku naszej kariery. Ponadto warto również zwrócić uwagę na inne kursy organizowane dla dorosłych, dzieci i młodzieży, często dofinansowane z instytucji rządowych, co w niektórych sytuacjach sprawia, że są one niemal bezpłatne. Bez problemu znajdziemy liczne firmy oferujące szkolenia internetowe, a także kurs programowania z gwarancją pracy.

Kurs takie kompleksowo przygotują nas zarówno teoretycznie jak i praktycznie do podjęcia pierwszej pracy w branży IT. Zespół nauczycieli składający się z praktyków przekaże Ci skompensowaną wiedzę i pomoże w napotkanych trudnościach. Jest to lepsze rozwiązanie niż uczenie się samemu krok po kroku. Niestety bez doświadczenia, ciężko będzie nam znaleźć pierwszą pracę, która pozwoli rozwinąć nam skrzydła. Dlatego właśnie organizowany online kurs IT z gwarancja pracy, to jedna z najlepszych opcji dostępnych ranku szkoleniowym. Dodatkowym atutem jest fakt, że firmowi doradcy za darmo pomogą Ci wybrać kurs najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i umiejętności.

full stack kurs


Co obejmuje kurs Full-Stack w GoIT Poland?Kurs przygotowujący do pracy w charakterze Full-Stack Developera składa się z pięciu modułów tematycznych. Każdy blok poparty jest doświadczeniem i unikalną wiedzą zdobywaną przez trenerów z GoIT i współpracujących z nimi wykładowców, których celem będzie przekazać najlepsze praktyki w tym zawodzie.

Blok HTML+CSS + samodzielny projekt + 1 projekt zespołowy


Dzięki temu modułowi zrozumiesz działanie przeglądarek internetowych i sieci. Pisanie poprawnego kodu HTML przestanie być dla Ciebie tajemnicą. Ponadto dowiesz się jak dodawać do strony internetowej style CSS, poznasz metodologię CSS i narzędzia automatyzacji oraz nauczysz się prawidłowych i responsywnych układów stron.

Blok Java Script + projekt zespołowy


W ramach drugiego modułu poznasz podstawowe zasady i metody programowania, poznasz metodologię rozwiązywania podstawowych zadań, dowiesz się jak ożywić układ strony, poznasz technikę gromadzenia interfejsu wg danych dynamicznych od strony back-endowej, zobaczysz jak rozbija się kod na fragmenty i korzysta z webpacka, a także zapoznasz się z Java Script w celu opanowania frameworków.

Blok React JS + 1 projekt zespołowy


Ten moduł pozwoli Ci zrozumieć jak działają i czym właściwie są aplikacje internetowe oraz jak je testować, debugować i jak nimi zarządzać, dowiesz się także jak stworzyć routing na stronie klienta oraz nauczysz się tworzyć operacje po stronie klienta aplikacji SPA wykorzystując framework Java Script.

Back-end + 1 końcowy projekt zespołowy


W tym kroku będziesz już w stanie napisać serwer bez frameworka, będziesz umiał zarządzać bazą danych, wykorzystasz Back-end Express framework, a także połączysz pracę Back-end i Front-end.

Blok SoftSkills


W ostatnim lecz niemniej ważnym bloku podszkolisz umiejętności miękkie. W ramach piątego bloku będziesz nauczysz się pracować w zespołach Agile, poznasz prace ze Scrum ze wszystkimi sprintami, meetingami, groomingiem i demo, dowiesz się jak pracować w Jira, Trello i z narzędziami do prototypowania. Będziesz umieć także pracować z BackLog, User Stories, MVP i planowaniem wydań.