Wiadomości

  • 27 października 2022
  • wyświetleń: 232

Usługi prawne dla fliperów nieruchomości mieszkaniowych - czy to się opłaca?

Materiał partnera:

Flipy to doskonała forma inwestowania w nieruchomości, jednak bez odpowiedniego przygotowania i znajomości przepisów prawnych, przedsiębiorca może spotkać się z wieloma problemami. Taka forma inwestycji polega na pozyskiwaniu finansowania, które następnie przeznacza się na zakup nieruchomości i podniesienie jej wartości poprzez renowację. Aby nie narażać się na ryzyko prawne, które może przedłużyć procedurę flipa, warto korzystać z profesjonalnego wsparcia.

Silesia


Flipy a prawo nieruchomościBez znajomości prawnych zapisów procedury flipowania, realizowanie planów inwestycyjnych może być skomplikowane, a nawet niebezpieczne. Inwestor, który nie zajmuje się flipami nieruchomości, może narazić się na straty finansowe i stres.

Przy flipach Inwestor powinien zwrócić szczególną uwagę na stan prawny nieruchomości przed jej zakupem. Jeżeli nie występują tam żadne problemy prawne, może być on spokojny o cały proces. Analiza stanu prawnego nieruchomości wymaga jednak znajomości przepisów oraz posiadania odpowiednich umiejętności. Wcale nie trzeba daleko szukać, aby otrzymać wsparcie w tym zakresie. Prawnik od nieruchomości może przeprowadzić taką analizę oraz stwierdzić, ile czasu zajmie ewentualne usunięcie nieprawidłowości.

We flipach warto również zadbać o poprawne sporządzenie umowy przedwstępnej. To również należy do głównych zadań specjalisty. Umowa przedwstępna zabezpiecza Inwestora przed najczęściej występującymi ryzykami podczas flipowania nieruchomości. Do najczęstszych należą: rezygnacja z transakcji przez sprzedającego; próby wyłudzenia wyższej ceny niż ta określona w umowie; czy opóźnianie transakcji i przeniesienia własności danej nieruchomości.

Wsparcie kancelarii prawnej dla fliperów mieszkańDobry prawnik od nieruchomości może również skutecznie rozwiązać problem związany z bezprawnym okupowaniem danego mieszkania przez niechcianego lokatora. W związku z tym bardzo ważne jest odpowiednie sporządzenie treści umowy sprzedaży. Prawnik może zabezpieczyć interes Inwestora poprzez zawarcie w umowie zapisów odnoszących się do problemu bezprawnego okupowania nieruchomości.

Wsparcie prawne może uchronić przedsiębiorcę przed konsekwencjami niewłaściwych działań. W związku z flipami prawnik od nieruchomości może również:
  • doradzić jaką formę działalności Inwestor powinien wybrać, by móc właściwie prowadzić flipy;
  • pozyskać dodatkową dokumentację z urzędów oraz sądu wieczystoksięgowego, gdy występują wątpliwości o rzeczywistym stanie prawnym nieruchomości;
  • wspierać Inwestora w przeprowadzaniu planów inwestycyjnych poprzez uporządkowanie stanu prawnego mieszkania pod flip;
  • przygotowywać umowy, np. z ekipą remontową i wiele więcej.


Prawnik może również podnieść wartość nieruchomości poprzez uregulowanie spraw formalnych, tj. stanu prawnego nieruchomości. Inwestorzy korzystający ze wsparcia prawnego mogą mieć pewność, że ich inwestycja we flipy mieszkań będzie przebiegać prawidłowo, bezpiecznie i terminowo.