Wiadomości

  • 26 października 2022
  • wyświetleń: 794

Buty ortopedyczne - dla kogo i czemu nie warto zwlekać

Materiał partnera:

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że potrzebne są im buty lub wkładki ortopedyczne. Produkty te stosuje się przy różnych dolegliwościach kończyn dolnych oraz kręgosłupa. Sprawdź, czy również i Ty lub Twoje dziecko bądź bliska osoba należycie do grona osób, które powinny korzystać z takiego zaopatrzenia medycznego. Pamiętaj o tym, że lepiej nie odkładać dbania o zdrowie na później!

buty ortopedyczne


Komu i w czym pomoże obuwie ortopedyczne?Buty ortopedyczne to obuwie specjalistyczne, które przydaje się częściej, niż może się wydawać. Dzięki niemu można chronić stopy po zabiegach operacyjnych wykonywanych w obrębie stóp i stawów skokowych (zazwyczaj), a także wspierać leczenie chorób przewlekłych. Jest to obuwie polecane osobom z deformacjami stóp - jego rola to niedopuszczenie do dalszego rozwoju zniekształceń oraz leczenie obecnych schorzeń. Takie buty są zlecane przez lekarza ortopedę i wykonywane przez specjalistów.

Obuwie ortopedyczne posiada odpowiednią konstrukcję, umożliwiającą korektę zniekształceń występujących w obszarze stóp. Za jego sprawą da się też wyrównać stopy i kończyny dolne. Nierówności tych kończyn mogą wynikać choćby z powodu zmian w stawach biodrowych, które pojawiają się dość często u dzieci i młodzieży, ale mogą występować również u dorosłych. Co ważne, buty ortopedyczne sprawdzą się również w przypadku stóp supinujących i pronujących oraz w sytuacji, gdy podłużne łuki stóp są obniżone lub całkiem opierają się na podłodze. Takie obuwie jest powszechnie stosowane także u osób, zwłaszcza u dzieci, ze stopą płasko-koślawą, czyli z tak zwanym płaskostopiem. Trzeba zaznaczyć, że obuwie ortopedyczne zawsze jest dobierane indywidualne, a jego konstrukcja może być różna i zależy od problemu, z którym trzeba się zmierzyć.

Buty ortopedyczne dla dzieci to ważna inwestycja w zdrowie maluchów, a także starszych chłopców i dziewczynek. Dzięki nim można skorygować wady stóp i postawy, które dość szybko pogłębiają się, gdy dziecko rośnie. Dlatego właśnie zakup takich butów jest niezmiernie ważny dla rozwoju dziecka i nie należy z nim zwlekać. Nie znaczy to, że buty ortopedyczne dla dorosłych są mniej ważne. Obuwie tego rodzaju wybierają osoby z hallukasami lub po zabiegu ich usunięcia, a także po operacji tzw. ostrogi. Lekarze zalecają zakładanie ich także tym, którzy cierpią z powodu zmian cukrzycowych lub reumatoidalnego zapalenia stawów. Nie wiesz, gdzie znaleźć specjalistyczne obuwie dla siebie, dziecka lub seniora z Twojej rodziny? Buty ortopedyczne w sklepie ZOW Warszawa to gwarancja niezawodności!

Wkładki ortopedyczne - po co się je stosuje?Warto też pamiętać o możliwości korzystania z wkładek ortopedycznych. Także one wspomagają leczenie wad postawy, a oprócz tego wspierają stopy przy dużych przeciążeniach. Dobrze jest stosować je u dzieci i nastolatków, gdy pojawiają się niewielkie wady postawy, nie zaszkodzi też zdecydować się na nie profilaktycznie, jednak najpierw musi zdecydować o tym ortopeda. Za sprawą wkładek przywraca się odpowiedni nacisk na stopy, co zapobiega urazom i jednocześnie wspiera narząd ruchu. Wkładki ortopedyczne pomogą pozbyć się bólu w kolanach, biodrach i kręgosłupie. Stosują je także sportowcy, osoby z przeciążeniami śródstopia oraz z koślawością i szpotawością kolan i stóp. Takie wkładki okazują się też przydatne w leczeniu schorzeń, o których wspomniano wcześniej.

Jak widać, buty i wkładki ortopedyczne są potrzebne lub przydatne w wielu sytuacjach. Im szybciej lekarz zleci ich stosowanie, tym szybciej zostaną wykonane!