pless.pl

Wiadomości

  • 26 października 2022
  • wyświetleń: 362

Meble gabinetowe - sprawdź trendy na rok 2023

Materiał partnera:

Trendy wnętrzarskie dotyczą nie tylko domów czy mieszkań. Dlatego też wyposażając swoje biuro, zwróć uwagę, aby korzystać z modnych i miłych dla oka mebli. Tym bardziej, jeśli w takiej przestrzeni zamierzasz także przyjmować swoich klientów. Nie masz pomysłu, na jakie biurka, fotele czy szafy postawić? Sprawdź, co będzie modne w 2023 roku!

biuro,meble


Biuro minimalistyczne — klasyka wciąż w modzieMeble gabinetowe utrzymane w białej lub czarnej kolorystyce są w trendach od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek miało je wyprzeć. To totalna klasyka, która w łatwy sposób pozwala stworzyć spójne biuro. Jeśli podoba Ci się taka stylistyka, ale jednocześnie masz obawy, czy nie będzie ona zbyt nudna — postaw na wyraziste dodatki. Przykładowo w monochromatycznej przestrzeni świetnie sprawdzą się kolorowe tapicerki na krzesłach. Możesz także powiesić barwne plakaty w ramach na ścianie.

Biura pełne barw — kiedy są dobrym pomysłem?Całkowitym przeciwieństwem biur minimalistycznych są przestrzenie, w których wykorzystuje się połączenie wielu barw. Szczególnie dobrze sprawdzają się one w branżach kreatywnych, np. agencjach social media czy wydawnictwach. Pozytywnie wpływają na samopoczucie oraz sprawiają, że generowanie nowych pomysłów staje się łatwiejsze. Nie da się jednak ukryć, że odpowiedniej zaprojektowanie takiej przestrzeni jest trudniejsze niż zestawienie ze sobą mebli gabinetowych w białym czy czarnym kolorze. Aby ułatwić sobie to zadanie, wybierz barwę przewodnią. Następnie dobierz do niej 2-3 pasujące odcienie, w których zamówisz biurka, fotele i regały.

Trendy 2023 a funkcjonalnośćW projektowaniu biur w 2023 roku duży nacisk będzie się kładło na funkcjonalność. Mowa nie tylko o rozkładzie foteli, szaf i regałów, ale także praktycznym aspekcie każdego pojedynczego mebla. Przykładowo powoli standardem w większych firmach stają się biurka do stania i siedzenia. Są to modele, które umożliwiają pracę w różnych pozycjach, dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu. Służy on do ustalania wysokości blatu, który zazwyczaj można regulować za pomocą jednego przycisku. Ponadto warto także zwrócić uwagę na::

  • meble nawiązujące do przestrzeni domowej — coraz większy nacisk kładzie się na wygodę, dlatego w biurach wykorzystywane są miękkie fotele, sofy i tapicerka, która wizualnie sprawia, że wnętrze staje się cieplejsze
  • ścianki działowe — umożliwiają efektywną pracę nawet kilkunastu pracowników na jednej przestrzeni, co potrafi być dużą oszczędnością; można je kupić m.in. na https://www.10office.pl/scianki-dzialowe-miedzybiurkowe-do-biurek
  • meble mobilne — współczesna praca wymaga ruchu, komunikacji i kooperacji, a ta jest znacznie łatwiejsza, kiedy istnieje możliwość tymczasowego połączenia biurek lub innych mebli.


Zrównoważone projektowanie — nowy trend w biurachW dobie rozwoju technologii coraz częściej wykonuje się szybkie calle zamiast czasochłonnych podróży służbowych. To jednak nie oznacza, że całkowicie przestają istnieć spotkania stacjonarne. Z tego względu tak ważne jest to, aby biura pełniły dwojaką funkcję — były przystosowane zarówno do rozmów online, jak i offline. Tworząc więc sale konferencyjne w 2023, nadal stawia się na porządne stoły i wygodne krzesła. Niemniej istotne będą jednak akustyczne ściany, dzięki którym osoba po drugiej stronie ekranu usłyszy dobrej jakości dźwięk. Konieczne jest także wyposażenie mebli w otwory umożliwiające dobrą organizację kabli, np. z odpowiednimi otworami. To ułatwi utrzymanie porządku w miejscu pracy, która jest kluczowa dla efektywności.