Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2022
  • 3 listopada 2022
  • wyświetleń: 6433

[ZDJĘCIA] Spektakl inspirowany "Dziadami" w Skansenie

W pszczyńskim skansenie w poniedziałkowy wieczór, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, obejrzeliśmy "Dziady!". Zobaczcie fotorelację!

Spektakl "Dziady" w wykonaniu Stowarzyszenia "take tam..." w Skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej - 31.10.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Tym razem nie był to rytualny dramat Mickiewicza, choć spektakl był inspirowany dziełem wieszcza. "Dziady 2022" to współczesna interpretacja win i kar, jakie spotykają zabłąkane dusze. Przeplatały się wątki rodem z horroru z tymi nam bardzo bliskimi.

Scenariusz powstał na podstawie pomysłów młodych aktorów, którzy wygłosili swoje monologi "potępionych dusz" w towarzystwie zaczerpniętego z tradycji Guślarza.

Spektakl w wykonaniu młodych artystów ze Stowarzyszenia "take tam..." im. Artystów Międzywojnia można było zobaczyć dwukrotnie - o godz. 18.00 i 18.30.

  • Wystąpili: Weronika Bryła, Natalia Kaczmarek, Nadia Masiul, Zofia Przemyk, Mateusz Ledwoń
  • Scenariusz i reżyseria: Jakub Pieczka.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj