Wiadomości

  • 25 października 2022
  • wyświetleń: 281

Piłka nożna - najpopularniejszy sport na całym świecie

Materiał partnera:

Rozmaite statystyki pokazują, że futbol to dyscyplina globalna. Jest to niewątpliwie sport bardzo popularny. I to nie tylko w naszym kraju, gdzie szczególnym zainteresowaniem cieszy się kadra, jak i poczynania Roberta Lewandowskiego (dawniej w Bayernie Monachium, a teraz w Barcelonie). Dlaczego tak się dzieje? Jacy zawodnicy są aktualnie na topie i dlaczego najlepsi bukmacherzy w Polsce promują tak mocno piłkę nożną?

piłka nożna


To sport bardzo nieprzewidywalnyLudzie kochają być zaskakiwani. Gdyby w piłce nożnej zawsze wygrywali faworyci, to ta dyscyplina na pewno nie miałaby tak wielu sympatyków. A nierzadko mają miejsce rozmaite niespodzianki. Często ekipy skazywane na pożarcie (szczególnie na swoich stadionach) są w stanie "utrzeć nosa" faworytom. A później wszystkie newsy sportowe informują o tych zaskakujących wynikach. Futbol to gra drużynowa. Aby wygrać, trzeba zdobyć minimum jednego gola więcej od przeciwników. Czasami zaś dzieje się tak, że np. gospodarze mają mnóstwo sytuacji, ale brakuje im skuteczności. A goście wychodzą z jedną kontrą, wykorzystują ją, a potem wygrywają konkretne spotkanie. To także ma wpływ na popularność futbolu. Ta dyscyplina jest zaskakująca i często przynosi wręcz sensacyjne wyniki. Bo przecież nikt nie spodziewał się, że np. kilka lat temu gracze Leicester City pod wodzą Claudio Ranieriego wygrają rozgrywki Premier League, prawda? Tak naprawdę co kolejkę mamy wiele niespodziewanych wyników. Nie można też mieć pewności, że np. Brazylia bankowo wygra mundial w Katarze 2022. A to powoduje, że generalnie mecze (jak i cała otoczka) są bardzo popularne.

W piłkę gra się praktycznie na całym świecieKiedy sukcesy odnoszą nasi skoczkowie narciarscy, czy żużlowcy, to sympatycy piłki nożnej cieszą się, chociaż nierzadko zaznaczają, że w tych sportach jest zdecydowanie prościej. To fakt. W końcu futbol to sport globalny. Piłkę nożną uprawia się praktycznie na całym świecie. Tego zaś nie można powiedzieć o takich dyscyplinach, jak właśnie skoki narciarskie, czy żużel itp. Na pewno spore znaczenie ma tutaj to, że mecze mogą być rozgrywane praktycznie wszędzie. Dawniej młode chłopaki rywalizowały pod blokami. Teza mają zaś zdecydowanie więcej możliwości. Nie ma przeszkód, by np. korzystać z Orlików. Są to zaś wielofunkcyjne boiska, które są zlokalizowane nie tylko w największych miastach, ale także miasteczkach, czy nawet na wsiach. Dodatkowo można np. wynajmować hale itd. Gdyby ktoś chciał zostać np. skoczkiem narciarskim, to byłoby mu zdecydowanie trudniej. Przede wszystkim w Polsce jest dużo więcej klubów piłkarskich. Dodatkowo chodzi właśnie o obiekty. Pod tym kątem futbol jest bardzo uniwersalny.

Jacy zawodnicy są najbardziej medialni?Cały czas wielu fanów ma Lionel Messi. W czasie mundialu w Katarze zobaczymy najprawdopodobniej jego "last dance". Wszystko wskazuje bowiem na to, że to będzie ostatnia impreza tej rangi w wykonaniu "Atomowej Pchły". W gronie bardzo popularnych zawodników znajduje się także Cristiano Ronaldo. Coraz więcej fanów ma również nasz Robert Lewandowski, który od tego sezonu gra dla Barcelony.