pless.pl

Wiadomości

  • 24 października 2022
  • wyświetleń: 434

Czy można ufać bramkom płatniczym

Materiał partnera:

Ze względu na to, że płatności online zrobiły się coraz bardziej popularne, wzrosła również nieufność kupujących dotyczących bezpieczeństwa takich transakcji. Wiele słyszy się o hakerach, którzy mogą ukraść wrażliwe dane z serwerów, a następnie wykorzystać je do niecnych planów. Czy rzeczywiście korzystając z bramek płatniczych jest się o co martwić? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w poniższym artykule, a zainteresowanych zapraszamy do lektury.

Czy można ufać bramkom płatniczym


Czym są bramki płatniczeZanim odpowiemy na pytanie, czy bramki płatności są bezpieczne, na początku wytłumaczmy, czym tak naprawdę one są. Dla niektórych ten termin może być niezrozumiały, chociaż tak naprawdę z bramkami płatniczymi spotkali się już nie raz. Podczas robienia zakupów, po przejściu do płatności pojawia się okienko, w którym są ukazane dostępne metody płatności, czas realizacji transakcji, możliwość wyboru banku i inne kwestie związane z płatnościami.

Właśnie to okienko jest nazywane bramką płatniczą i jest ono generowane przez platformę płatniczą, z którą funkcjonuje dany biznes. Zazwyczaj mało opłacalne ze strony firmy byłoby implementowanie każdej metody płatności osobno na stronie, chyba że biznes korzystałby wyłącznie z jednej opcji. Platforma płatnicza oferuje możliwość udostępnienia kilku, a nawet kilkunastu rodzajów płatności bez potrzeby bezpośredniej współpracy z każdą z nich.

Dlaczego bramki płatnicze są uważane za bezpieczneZ powyższych informacji można wywnioskować, że system, który jest do wszystkiego, może być również niebezpieczny. Na szczęście nie jest to prawda, ponieważ tak naprawdę każda bramka płatnicza jest zabezpieczana na wszystkie możliwe sposoby, aby wszystkie transakcje przeszły bez jakiegokolwiek śladu z perspektywy osób trzecich.

Jest to możliwe dzięki zabezpieczeń wysokiej klasy, które są sprawdzane pod względem ich odporności na ataki hakerów, a także na nieumyślny wyciek informacji biznesu lub osoby robiącej zakupy. Nie trzeba się o nic martwić, ponieważ wszystkie rozwiązania płatnicze są zgodne z RODO oraz z PSD2. Nowoczesne brami mają również różnorodne certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo, wśród których jest na przykład PCI DSS.

Idealne rozwiązanie dla kupujących i biznesówWiele firm decyduje się na wykorzystanie bramek płatniczych na swoich stronach właśnie ze względu na bardzo wysoką jakość oferowanego bezpieczeństwa przez platformy płatnicze, chociaż warto wiedzieć, że na tym zalety takiego rozwiązania się nie kończą. Jedną z nich zdecydowanie jest szybkość przetwarzania wszystkich transakcji.

Kupujący mogą zapomnieć o bezpośrednim przejściu na wybraną metodę płatności, ręcznym wpisywaniu sumy, którą muszą zapłacić itd. Teraz wszystko jest generowane przez bramkę płatności, a klient musi się jedynie zalogować oraz potwierdzić daną transakcję.

Jest to oczywiście świetna opcja też dla samych firm. Transakcje są kontrolowane oraz potwierdzane przez bramkę i nie jest to już na głowie samego biznesu, a kupujący mają bardzo duży wybór metody płatności, która jest dla nich najbardziej odpowiednia. Dużą zaletą dla obu partii jest też ograniczenie kosztów. Wiadomo, że firma współpracująca z daną platformą płatniczą będzie płacić subskrypcję wyłącznie marce, która nią zarządza.

Tym samym koszta udostępniania różnych metod płatniczych są o wiele mniejsze. To samo mogą powiedzieć konsumenci, którzy w końcu mogą wybrać najbardziej ekonomiczną dla nich metodę, która nie pobiera prowizji lub są one minimalne. Kilkusekundowe potwierdzenie każdej płatności jest dodatkową korzyścią, która cieszy obie partie.