Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2022
  • 26 października 2022
  • wyświetleń: 1521

Gmina Pawłowice: można zgłaszać chęć zakupu węgla

Urząd Gminy Pawłowice na wniosek wojewody śląskiego rozeznaje liczbę gospodarstw domowych chętnych do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach.

węgiel,


Mieszkańcy, którzy uzyskali dodatek węglowy, mogą zgłaszać chęć zakupu węgla w preferencyjnej cenie. Nie dotyczy to gospodarstw, które już kupiły węgiel w ilości co najmniej 3 ton po cenie niższej niż 2 000 zł brutto za tonę.

Informacje o chęci zakupu można zgłaszać do wtorku 25 października 2022 roku w następujący sposób:

  • telefonicznie pod numerem: 32 47 56 320 lub 32 47 56 329 (poniedziałek od 7:30 do 15.30, wtorek od 7:30 do 17:00)
  • osobiście składając wniosek w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy Pawłowice (poniedziałek od 7:30 do 15.30, wtorek od 7:30 do 17:00).


Należy podać: imię i nazwisko, adres gospodarstwa domowego, numer telefonu kontaktowego, ilość węgla, którą chcemy kupić (maksymalnie 3 tony) oraz rodzaj paliwa, które chcemy kupić (orzech, groszek lub miał).

Gmina Pawłowice zwróciła się z zapytaniem do przedsiębiorców z terenu gminy, którzy mogliby podjąć się sprzedaży węgla dla mieszkańców we współpracy z gminą i oczekuje na odpowiedź w tej sprawie.

Urzędnicy zwracają również uwagę na fakt, że ustawa, która umożliwiałaby sprzedaż węgla przez samorządy, jest w trakcie procedowania, w związku z czym powyższe zasady mogą się zmienić. Zgłoszenie chęci zakupu węgla ma na celu tylko rozeznać sytuację w gminie i nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o zakup. Stosowne wnioski będzie można składać dopiero po wejściu w życie ustawy.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.