pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2022
  • 25 października 2022
  • wyświetleń: 5210

Łapówka za "przymknięcie oka". 42-latek w areszcie

Do policyjnego aresztu trafił 42-letni mężczyzna, który próbował wręczyć policjantom łapówkę. Zatrzymany, chcąc uniknąć kary grzywny za popełnione wykroczenia, chciał przekupić mundurowych.

Reklama

Łapówka za "przymknięcie oka". 40-latek w areszcie
Łapówka za "przymknięcie oka". 42-latek w areszcie - 10.2022 · fot. KPP Pszczyna


Pszczyńscy policjanci zatrzymali w czwartek, 20 października 42-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który próbował wręczyć mundurowym łapówkę. Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godz. 11:30 w miejscowości Miedźna.

Policjanci podczas pełnienia służby na drodze wojewódzkiej nr 933 zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Man w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi stanu technicznego pojazdu. Wątpliwości budziła też tablica rejestracyjna pojazdu.

Łapówka za "przymknięcie oka". 40-latek w areszcie
Pojazd budził wątpliwości co do stanu technicznego - 10.2022 · fot. KPP Pszczyna


Na tym nie koniec problemów kierującego... Samochód ciężarowy nie posiadał aktualnych badań technicznych. 42-letniemu kierowcy groziły też konsekwencje w związku z naruszeniami ustawy o transporcie drogowym. Mężczyzna, chcąc uniknąć kary grzywny, próbował wręczyć policjantom pieniądze.

40-latek został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.