Wiadomości

  • 24 października 2022
  • wyświetleń: 660

Dieta ketogeniczna - główne zalety jej stosowania

Materiał partnera:

Dieta ketogeniczna budzi wiele skrajnych emocji. Wielu zwolenników keto diety uważa ją za idealny przepis na zdrową i szczupłą sylwetkę, a przeciwnicy wyszukują coraz to nowe powody, by odradzać keto dietę innym. Badania jednak wskazują, że ketogeniczny sposób żywienia należy do najzdrowszych i najskuteczniejszych diet. Dzięki rezygnacji ze spożywania węglowodanów można cofnąć insulinooporność, a nawet cukrzycę typu 2. Co jeszcze warto wiedzieć o zaletach stosowania ketogenicznego modelu odżywiania?

keto carbonara z makaronem z brokulow


Czym jest dieta ketogeniczna?To dieta, którą można nazywać dietą niskowęglowodanową lub wysokotłuszczową. Założeniem keto diety jest spożywanie 70-75% tłuszczu (wysokiej jakości), 20-25% białka (ze sprawdzonych źródeł) i 5% węglowodanów. Oznacza to, że posiłki powinny składać się z tłustego mięsa lub tłustych ryb i niskowęglowodanowych warzyw i owoców. Można także spożywać tłuste sery.

Więcej informacji na stronie https://ketodietetyk.pl/dieta-ketogeniczna-dla-poczatkujacych/

Główne zalety diety ketogenicznejKeto dieta, wbrew myśleniu wielu osób, ma naprawdę mnóstwo zalet. Jej stosowanie bardzo szybko przynosi spektakularne rezultaty - dotyczą one zarówno wyglądu zewnętrznego, jak i wyników badań!

Skuteczne odchudzanie i szybki spadek obwodów ciałaTo najszybciej zauważalny efekt, który można zauważyć już po miesiącu stosowania zasad ketogenicznych. W zależności od wagi startowej - w ciągu pierwszego miesiąca można zgubić nawet 10 kilogramów! W ciągu kilku miesięcy można pozbyć się kilkudziesięciu kilogramów, co da się zauważyć już na pierwszy rzut oka. Największe spadki obwodów ciała dotyczą pasa i bioder, czyli miejsc, w których tłuszcz odkłada się najchętniej.

Dzięki szybkiemu spadkowi obwodów ciała bardzo szybko można zacząć wymieniać garderobę na mniejsze rozmiary. Dla wielu osób to ogromna satysfakcja i motywacja do dalszego odchudzania, gdy można pójść do sklepu i kupić to, co się nam podoba, a nie to, w co udało się nam wcisnąć.

Autofagia, czyli samonaprawa organizmuPołączenie diety ketogenicznej z postem przerywanym (okresowe powstrzymywanie się od spożywania posiłków) to idealne środowisko dla procesu autofagii. To proces, w którym organizm usuwa martwe i uszkodzone komórki. Dzięki temu organizm staje się zdrowszy i odporniejszy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o poście przerywanym? Przeczytaj artykuł https://ketodietetyk.pl/post-przerywany-dla-poczatkujacych/ już teraz.

Różnorodność posiłkówLista składników, z których można przygotowywać keto posiłki, jest bardzo rozległa. Dzięki temu można przygotowywać naprawdę różnorodne dania, które będą smakowały nie tylko osobie będącej na diecie ketogenicznej. Przykładowe dania to chociażby keto kebab z serem feta, keto pizza na spodzie z kurczaka i mozzarelli, szparagi z jajkiem sadzonym i szynką serrano, pieczarki portobello nadziewane serem i boczkiem, jajka faszerowane diabelską pastą czy jajecznica na boczku, z pomidorami i kleksem tłustej śmietany.

Głód znika jak ręką odjąłTłuszcz syci na znacznie dłużej niż węglowodany. Właśnie dlatego osoby, które stosują keto dietę, dłużej odczuwają sytość i zapominają o uczuciu głodu. Przy zaawansowanej ketozie wystarczy nawet jeden duży posiłek dziennie, by nie czuć się głodnym. Nie trzeba więc zabierać pudełek z jedzeniem do pracy czy wychodząc załatwić sprawy na mieście. Obiadokolację można zjeść po powrocie z pracy i to bez burczenia w brzuchu przez cały dzień.

Lepsza praca mózguWbrew powszechnemu myśleniu - mózg wcale nie potrzebuje cukru, by sprawnie pracować. Organizm jest w stanie wyprodukować niezbędną ilość glukozy, a więc nie trzeba dostarczać jej w pokarmach. U osób będących w ketozie mózg pracuje dużo lepiej, łatwiej osiągnąć skupienie i pracować umysłowo.

To tylko kilka z najważniejszych zalet diety ketogenicznej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - sprawdź stronę KetoDietetyk.pl i poznaj keto dietę od a do z!