pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2022
  • 19 października 2022
  • wyświetleń: 3569

Policyjny nos nie zawiódł. Jechał "po kielichu" i bez uprawnień

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali w poniedziałek wobec nerwowo zachowującego się kierującego. Mundurowi ustalili, że powodem zdenerwowania mężczyzny był brak uprawnień, a także jazda pod wpływem alkoholu.

Reklama

alkomat, pijany
Policyjny nos nie zawiódł. Jechał "po kielichu" i bez uprawnień · fot. policja.pl


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pszczyńskiej komendy 17 października realizowali zlecone zadania w centrum miasta, gdy ich uwagę przykuł kierujący osobowego renault. Mężczyzna, jadąc w ich kierunku, unikał wzroku mundurowych. Policyjny nos podpowiadał stróżom prawa, że zachowanie kierowcy może mieć drugie dno, więc postanowili to sprawdzić.

W trakcie kontroli okazało się, że 47-letni mieszkaniec Pszczyny nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ zostały one cofnięte. Ponadto podczas rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że 47-latek kierował samochodem pod jego wpływem.

Mężczyźnie grożą poważne konsekwencje. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Odpowie za kierowanie samochodem pomimo cofnięcia uprawnień, a także po użyciu alkoholu.

Policja apeluje: nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast poinformujmy policję, dzwoniąc pod nr 112.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.