pless.pl

Wiadomości

  • 17 października 2022
  • wyświetleń: 359

Psychiatra dziecięcy - wsparcie w trudnych sytuacjach

Materiał partnera:

Psychiatra dziecięcy może okazać się niezwykle pomocny w przypadku różnego rodzaju problemów, z którymi zmagają się dzieci oraz młodzież. W wielu przypadkach rodzice zauważają u swoich pociech niepokojące objawy, jednak nie do końca potrafią trafnie je zdiagnozować lub podjąć właściwe działania. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się być wizyta u specjalisty, który na bazie własnej wiedzy i doświadczeń będzie w stanie profesjonalnie wesprzeć dziecko w problemach natury psychicznej. Kiedy warto zdecydować się na taki krok i jak wygląda spotkanie z psychiatrą dziecięcym?

Linkhouse


W jakich sytuacjach zdecydować się na wizytę?Wielu rodziców zadaje sobie pytanie - kiedy z dzieckiem do psychiatry? Psychiatra dla dzieci może pomóc w uporaniu się z rozmaitymi zaburzeniami. Warto jednak pamiętać, że dzieci w wyniku sytuacji z którymi się spotykają mogą być smutne lub rozdrażnione. Takie zachowania są zupełne normalne i nie wymuszają konieczności konsultacji ze specjalistą. Psychiatra dziecięcy i młodzieży sprawdzi się jednak, jeśli dziecko stało się nadmiernie pobudzone, posiada zaburzenia snu, zaburzenia odżywiania, przejawia agresje lub też zachowuje się w sposób utrudniający mu jego codzienne funkcjonowanie. Mogą być to bowiem oznaki pewnych schorzeń, takich jak choroba afektywna dwubiegunowa lub depresja. Psychiatra dzieci koniecznie musi przeprowadzić diagnozę jeśli dochodzi do samookaleczeń lub pojawiają się myśli samobójcze. Wizyta będzie zasadna również wtedy, gdy podejrzewamy, iż dziecko zażywa substancje psychoaktywne.

Wizyta u psychiatry dziecięcegoLekarz psychiatra dzieci podczas wizyty będzie w stanie zdiagnozować problem oraz doradzić właściwe środki zaradcze. Konsultacja psychiatryczna może okazać się więc najważniejszym krokiem w drodze do odzyskania zdrowia psychicznego. Wizyta diagnostyczna rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu. Dziecięcy psychiatra stara się wówczas na podstawie zebranych informacji zrozumieć i ocenić zachowania dziecka. Spotkania o charakterze konsultacyjno-zapoznawczym pozwalają finalnie zaproponować odpowiednią formę pomocy. Psychiatra zalecić może leczenie farmakologiczne, terapię indywidualną lub grupową. Dziecko u psychiatry powinno czuć się komfortowo, dlatego jednym z najważniejszych elementów jest właściwe podejście specjalisty do swojego pacjenta. Zaburzenia zachowania mogą być skutkiem zaburzeń lękowych, zażywania substancji psychoaktywnych lub traumatycznych zdarzeń, takich jak rozwód rodziców.

Centrum Opieki Zdrowotnej Sanitatis proponuje wsparcie wykwalifikowanego specjalisty. Z zakresem jego kompetencji można zapoznać się za pośrednictwem strony: https://sanitatis.com.pl/portfolio/psychiatra-dzieciecy-i-mlodziezy/.

Placówka proponuje także szereg usług związanych z kompleksową diagnostyką i leczeniem zdrowia psychicznego dzieci i dorosłych.

Szczegóły oferty znajdują się w witrynie: https://sanitatis.com.pl/.

Przychodnie lekarskie SanitatisOddział w Obornikach Wlkp.
Piłsudskiego 64, 64-600 Oborniki Wlkp.
Telefon: +48 602 626 000

Oddział w Przeźmierowie
Rynkowa 73B, 62-081 Przeźmierowo
Telefon: +48 662 092 100

Strona WWW:
https://sanitatis.com.pl/