Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2022
  • 19 października 2022
  • wyświetleń: 4628

Stypendia starosty dla absolwentki i ucznia pszczyńskiej Samochodówki

Zofia Wojciech i Paweł Pojda to laureaci stypendiów starosty pszczyńskiego za osiągnięcia i sukcesy edukacyjne w roku szkolnym 2021/2022.

Zofia Wojciech i Paweł Pojda to laureaci stypendiów starosty pszczyńskiego
Zofia Wojciech i Paweł Pojda - laureaci stypendium starosty pszczyńskiego - 10.2022 · fot. powiat


Zofia Wojciech jest absolwentką Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie, gdzie kształciła się na kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Naukę w technikum ukończyła z wyróżnieniem. W roku szkolnym 2021/22 zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie "Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?" na etapie regionalnym. Organizatorem konkursu był Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W październiku rozpoczęła studia graficzne w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie. Jest mieszkanką Goczałkowic-Zdroju.

Z kolei Paweł Pojda z Pszczyny, uczeń IV klasy technikum w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie, w roku szkolnym 2021/2022 wraz z zespołem zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?" w kategorii film na etapie centralnym. Stypendysta kształci się na kierunku technik mechanik z programowaniem obrabiarek CNC i elementami kontroli jakości.

- Stypendium to nagroda, ale też motywacja do dalszej pracy. Cieszą nas sukcesy naszych uczniów, które osiągają dzięki swojemu ogromnemu zaangażowaniu, wsparciu rodziców oraz pracy nauczycieli, którzy są dla nich przewodnikami po świecie wiedzy. Stypendystom gratuluję i życzę wielu kolejnych osiągnięć - mówi starosta Barbara Bandoła, która wręczyła stypendia razem z wicestarostą Damianem Cieszewskim.

Stypendia Starosty Pszczyńskiego przyznawane są uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Pszczyński. Trafiają do laureatów lub uczestników przedmiotowych olimpiad międzynarodowych lub laureatów, finalistów konkursów, olimpiad naukowych, przedmiotowych oraz związanych z kształceniem w zawodzie na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym, organizowanych przez ministra edukacji narodowej, kuratora oświaty, uczelnie wyższe oraz inne instytucje działające na rzecz oświaty i nauki.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj