Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2022
  • 19 października 2022
  • wyświetleń: 5918

Wiktor uratował mamę, która straciła przytomność

Wiktor Tomala z Woli zadzwonił na numer alarmowy i wezwał służby ratunkowe do mamy, która straciła przytomność. Dzięki jego opanowaniu i właściwej reakcji kobieta szybko otrzymała pomoc.

Wiktor Tomala
Wiktor z Woli ze starostą Barbarą Bandołą i dyrektorem szkoły, Grzegorzem Kuczerą - 10.2022 · fot. powiat


Wiktor jest uczniem Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie, do którego uczęszczają dzieci z różnym rodzajem niepełnosprawności i trudnościami w nauce. W ubiegłym tygodniu, kiedy jego mama straciła przytomność, zachował się w sposób bardzo odpowiedzialny. Zadzwonił na numer alarmowy 112 i wezwał karetkę, postępował też zgodnie z instrukcjami dyżurnego, m.in. ułożył mamę w bezpiecznej pozycji.

O całym zdarzeniu jego wychowawczyni dowiedziała się w trakcie przypadkowej rozmowy z mamą. Wiktor sam w szkole o niczym nie opowiedział, bo uważał, że nie zrobił nic wyjątkowego.

- Straciłam przytomność z powodu przewlekłej choroby. Ocknęłam się dopiero w szpitalu. Gdyby nie szybka reakcja syna mogłoby dojść do tragedii - mówi mama Wiktora. - Jestem bardzo dumna z syna, uratował mnie - dodaje.

Chłopca nagrodziła starosta Barbara Bandoła.

- Wiktor zachował się w sposób bardzo odpowiedzialny i bohaterski. Dzięki jego właściwej reakcji mama szybko trafiła do szpitala i wszystko dobrze się skończyło. To wyjątkowa postawa, która zasługuje na uznanie - mówiła starosta, wręczając chłopcu upominek i pamiątkowy dyplom podczas szkolnej akademii.

ar / pless.pl

źródło: Powiat Pszczyński

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.