pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2022
  • 19 października 2022
  • wyświetleń: 3863

Coraz więcej zieleni w mieście. Nowe nasadzenia w Pszczynie

W Pszczynie będzie jeszcze więcej zieleni! W ostatnich dniach pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni wykonali nowe nasadzenia. Pojawiły się one w centrum miasta oraz na osiedlu Stara Wieś. To kolejne zielone inicjatywy w naszej gminie w ostatnich tygodniach.

Reklama

Nowe nasadzenia na osiedlu Stara Wieś w Pszczynie - 13.10.2022 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


W miniony czwartek pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni posadzili w sąsiedztwie ronda im. Józefa Larysza kilkadziesiąt roślin. To róże oraz drzewa - klony. Już w pierwszym dniu przyciągały wzrok spacerowiczów i rowerzystów.

Również pod koniec ubiegłego tygodnia pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni posadzili nowe rośliny na osiedlu Stara Wieś, tuż przed Zespołem Szkolno-Przedszkolnym. Warto wspomnieć, że to już kolejne miejsce przed pszczyńskimi przedszkolami i szkołami, które w ostatnim czasie zostało uporządkowane.

Nowe klony i róże rosną w centrum Pszczyny - 13.10.2022 · fot. UM Pszczyna


Nowe nasadzenia przy pszczyńskich placówkach oświatowych pojawiają się ostatnio niemal codziennie. We współpracy z dyrekcjami Miejski Zakład Zieleni posadzi około 40 roślin w tych miejscach. Najczęściej sąsiedztwo szkół i przedszkoli ozdobią klony, cisy, lipy i wiśnie piłkowane. W takie akcje angażowane są dzieci i młodzież. Przy Szkole Podstawowej nr 6 drzewka posadzili pierwszoklasiści. Teraz, przez kolejne lata nauki będą mogli doglądać, jak drzewa rosną razem z nimi.

Więcej na temat tej inicjatywy pisaliśmy w artykule [ZDJĘCIA] Pasowanie na ucznia. Na pamiątkę zasadzili drzewa.

Sadzenie drzew z okazji pasowania na pierwszaka w SP nr 6 - 10.10.2022 · fot. UM Pszczyna


We wrześniu miasto przekazało również 1000 krzewów mieszkańcom. Azalie, rododendrony, hortensje i magnolie upiększyły wiele posesji i terenów w ich sąsiedztwie. Poniżej fotorelacja z akcji:

Akcja rozdawania krzewów w Pszczynie - 22.09.2022 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


- Dbamy, aby zieleń pojawiała się przestrzeni publicznej. O to bardzo często proszą sami mieszkańcy. My także chcemy, by było jej jak najwięcej, by okolica centrum, osiedla była przyjazna i estetyczna. Dziś w Pszczynie przy każdej ulicy, gdzie tylko to możliwe, sadzimy drzewa, krzewy, przygotowujemy rabaty kwiatowe. Dobrym przykładem są także tereny wokół placówek oświatowych. Cieszę się, że mieszkańcy doceniają te działania, jak również sami, na przykład poprzez Pszczyński Budżet Obywatelski, wskazują podobne, zielone inwestycje - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.