pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2022
  • 17 października 2022
  • wyświetleń: 7109

Ignorował polecenia i przepisy. "Był w pracy i nie miał czasu"

Mandat w wysokości 8 tys. zł i 15 punktów karnych otrzymał wczoraj 27-letni kierowca bmw. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ "był w pracy i nie miał czasu". Oprócz tego okazało się, że kierowany przez niego pojazd nie miał aktualnych badań technicznych...

Reklama

policja, ilustracja, lizak
Ignorował polecenia policji i przepisy, bo "był w pracy i nie miał czasu"


Mundurowi z pszczyńskiej drogówki, patrolując Goczałkowice-Zdrój zauważyli pojazd, który miał niesprawne oświetlenie. Policjanci wydali kierującemu sygnał do zatrzymania, jednak ten nie reagował i kontynuował jazdę. W pewnym momencie osobowe bmw wyraźnie przyspieszyło i zaczęło się oddalać. Policjanci ruszyli za nim. W efekcie zatrzymali młodego kierowcę samochodu.

Okazało się, że 27-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ, jak tłumaczył, "jest w pracy i nie ma czasu". Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych stróże prawa ustalili, że kontrolowane bmw nie ma aktualnych badań technicznych.

Mieszkaniec Pszczyny za to wykroczenie, jak również za niestosowanie się po wydanego polecenia do zatrzymania, został ukarany mandatem karnym w wysokości 8 tys. złotych, a na jego konto trafiło dodatkowych 15 punktów karnych.

Policja przypomina: kto nie podporządkowuje się żądaniu lub poleceniu funkcjonariusza publicznego, wydanego w granicach i na podstawie przepisów ustawy, podlega karze aresztu, grzywny lub ograniczenia wolności.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.