Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2022
  • 16 października 2022
  • wyświetleń: 3527

[WIDEO] Co nowego na budowie PCKulu?

Trwa budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury. Zobaczcie, co działo się w tym miejscu w ostatnich tygodniach.Bryła budynku Pszczyńskiego Centrum Kultury powoli nabiera ostatecznego kształtu. We wrześniu powstała żelbetowa konstrukcja sali widowiskowej. Wybetonowano, do projektowanej wysokości ściany nad salą taneczną. Zabetonowano także strop nad budynkiem technicznym, nad częścią restauracyjną parteru i nad korytarzem 2 piętra.

Cały czas kontynuowane są prace nad wznoszeniem kolejnych ścian sali widowiskowej do docelowej wysokości. Scalono dostarczone na teren budowy stalowe dźwigary konstrukcji dachu, które zostaną niebawem zamontowane nad salą widowiskową.

Co nowego na budowie PCKulu?
Budowa PCKulu - 10.2022 · fot. UM Pszczyna


To nie koniec nowych działań. Końcem września rozpoczęto prace dekarskie na dachu nad częścią administracyjną i szatniami. Przystąpiono również do pierwszych prac związanych z instalacją wentylacyjną wewnątrz obiektu.

Nie da się ukryć, że wrzesień nie rozpieszczał pod kątem pogody - było deszczowo i nieprzyjemnie. To jednak nie przeszkodziło budowlańcom, którzy po tych kilku mokrych tygodniach, wypatrują ciepłej złotej jesieni.

Przypomnijmy: przy ulicy Bielskiej powstają między innymi: sala widowiskowa na 500 osób, sala kinowa mieszcząca około 150 osób oraz liczne sale warsztatowe. Wokół obiektu zostaną zagospodarowane tereny zielone.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.