Wiadomości

  • 13 października 2022
  • wyświetleń: 760

Piłka nożna - Robert Lewandowski w Barcelonie

Materiał partnera:

Robert w największym klubie świata? To bez wątpienia było bardzo ciekawe okienko transferowe z punktu widzenia polskiego kibica. Robert Lewandowski trafił bowiem do jednego z najlepszych klubów piłkarskich świata. Dla samego Lewandowskiego transfer był ogromnym przełomem w karierze.

Rober Lewandowski, Barcelona


La Liga z Robertem LewandowskimPewnie nie jeden kibic Barcelony czy nawet samej La Ligi marzy o tym by móc oglądać Polaka w Barcy czy w Realu. Każdy przecież chyba wie gdzie oglądać El Clasico i jakie emocje są z tym związane. Kiedy pojawiły się plotki, które mówiły o tym, że Polak może trafić do Katalonii nie bardzo w to wierzyliśmy, jednak sytuacja po czasie zaczęła się robić poważniejsza, coraz więcej dzienników zaczęło zwracać na to uwagę, aż w końcu sam zainteresowany zabrał głos i odpowiedział światu, że przechodzi z Bayernu do Barcelony. Robert Lewandowski, najlepszy polski piłkarz, legenda niemieckiej Bundesligi przechodzi do Barcelony.

Bez wątpienia transfer Lewego wywołał mnóstwo emocji. Patrząc na piłkarskie social media, możemy zauważyć jakim echem odbiła się ta zmiana. Można powiedzie, że wszyscy na tym zyskali- Lewy, Barcelona i Bayern. Ogromne zainteresowanie koszulkami z nazwiskiem Roberta świadczy o tym, że ma on status wielkiej gwiazdy. Jest to strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o marketing zarówno dla Roberta jak i klubu. Bo trzeba wiedzie, że Barcelona to nie tylko klub piłkarski, to wielka sprzedażowa machina, która pomimo wielu problemów czy na płaszczyźnie finansowej czy organizacyjnej jest w strefie marzeń wielu piłkarzy. Jest również wiele profitów, które są wyższe dla Lewego niż te, które otrzymywał w Niemczech. Nie możemy porównywać szumu medialnego pomiędzy Bayernem a Barcą, pomiędzy La Ligą a Bundesligą ponieważ to zupełnie inna rzeczywistość. I Robert Lewandowski zapewne tą nową rzeczywistość odczuje.

Nowe dynamiczne wejście RobertaLewandowski jest typem zwycięzcy. Jego zaangażowanie, profesjonalizm z jakim podchodzi do pracy czy jego mentalność są przykładem dla innych piłkarzy. Myślę, że Robert chce wygrywać nie tylko grupowe trofea dla nowego klubu, ale również zyskać na polu indywidualnym. Przyzwyczaił nas już do tego wygrywając wiele nagród dla najlepszego zawodnika sezonu, czy najlepszego strzelca. Cały czas brakuje mu w gablocie tej "najważniejszej" czyli złotej piłki.

Fani piłkarscy dobrze wiedzą, że ostatnimi laty plebiscyt organizowany przez France Football jest niestety naciągany. Można się skusić o wyrażenie, że traci na swojej jakości, jednak po zmianach jakie w nim zaszły jest nadzieja na poprawę jakości. Mimo wszystko, Złota Piłka wciąż wiele znaczy.

Gra dla Barcelony czy Realu niewątpliwie zwiększa szanse na zdobycie statuetki. Te kluby mają w końcu wielką siłę przyciągania. Dla samego Roberta to był też ostatni gwizdek na zmiany. Jego forma oraz chęć dążenia do celu jest ogromna. A my, kibice trzymamy za niego kciuki.