pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2022
  • 15 października 2022
  • wyświetleń: 2151

Rozpoczął działalność zespół ds. ochrony dziedzictwa przyrodniczego

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu opiniodawczo-doradczego ds. ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Reklama

Posiedzenie zespołu
Posiedzenie zespołu · fot. powiat


Zespół ds. ochrony dziedzictwa przyrodniczego składa się z przedstawicieli Stowarzyszenia "Pszczyna Miasto Zielone" i pszczyńskiego starostwa. Do jego zadań należy m.in. konsultowanie pod kątem przyrodniczym inwestycji planowanych przez Powiat Pszczyński, opiniowanie doboru nowych nasadzeń oraz inicjowanie działań w kierunku zachowania cennej przyrodniczo zieleni. W pracach zespołu będą brać udział specjaliści z zakresu dendrologii i nauk przyrodniczych. Zespół działa non-profitowo.

- W posiedzeniach zespołu będą uczestniczyć pracownicy zajmujący się ochroną środowiska, pisaniem projektów i pozyskiwaniem środków zewnętrznych na inwestycje oraz budową dróg. Chodzi o to, żeby na każdym z etapów tworzenia danej inwestycji współpracować ze społecznikami i wypracowywać najlepsze rozwiązania - mówi Marcela Grzywacz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie i potwierdza, że członkowie zespołu nie otrzymują za pracę w nim dodatkowego wynagrodzenia.

W pierwszym posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie. Podczas spotkania omówiono obowiązujące przepisy w zakresie nasadzeń przy drogach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem dróg powiatowych oraz kontynuację nasadzeń przy ul. Zdrojowej w Pszczynie i ul. Jeziornej w Goczałkowicach-Zdroju.

- Każde nowe drzewo będzie sukcesem. Musimy znaleźć odpowiednie, bezpieczne miejsca - mówiła podczas posiedzenia Maria Adamczyk, przewodnicząca zespołu ds. ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

- Dziękujemy za to pierwsze spotkanie będące punktem wyjścia do kolejnych rozmów, nasza współpraca zapowiada się obiecująco - mówiła Anita Pala, prezes Stowarzyszenia "Pszczyna Miasto Zielone".

Powołanie zespołu to zwieńczenie projektu w ramach akcji "Masz Głos" organizowanej przez Fundację Batorego, w której Stowarzyszenie "Pszczyna Miasto Zielone" uczestniczy od dwóch edycji.

Starosta Barbara Bandoła zaznaczyła, że do powstania zespołu doprowadziła idea ochrony dziedzictwa przyrodniczego naszego powiatu.

- Jesteśmy otwarci na głos mieszkańców i dialog społeczny. Konsultowanie pod kątem przyrodniczym inwestycji realizowanych przez powiat pszczyński jest dla nas bardzo ważne - mówi starosta.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.