Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2022
  • 20 października 2022
  • wyświetleń: 7235

[FOTO] Rozpoczął się Pszczyński Tydzień Seniora!

Za nami:

W poniedziałek, 17 października rozpoczął się Pszczyński Tydzień Seniora. Pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w prelekcji "Stop Manipulacji - nie daj się oszukać oraz Zdrowy styl życia po 60", która odbyła się w Domu Parafialnym przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

Pszczyński Tydzień Seniora - prelekcja „Stop Manipulacji - nie daj się oszukać" oraz "Zdrowy styl życia po 60” - 17.10.2022 · fot. UM Pszczyna


Zanim rozpoczął się wykład, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol opowiedział o gminnych programach, z których mogą korzystać pszczyńscy seniorzy.

- Duża frekwencja pierwszego dnia wydarzenia świadczy o tym, że należy inicjować przedsięwzięcia skierowane dla naszych seniorów. Pszczyński Tydzień Seniora jest odpowiedzią na takie właśnie potrzeby. Wielokrotnie pytaliśmy o oczekiwania potencjalnych uczestników, dzięki temu łatwiej dostosować program - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol po zakończonym spotkaniu.

Z uczestnikami Pszczyńskiego Tygodnia Seniora spotkał się również ks. Marek Brewko, który na potrzebę spotkania udostępnił salki.

- Duże podziękowania należą się Pani Bogusławie Nowak, koordynatorce cyklicznych spotkań w Klubie Seniora przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. i Matki Bożej Częstochowskiej, która przyczyniła się do współorganizacji wydarzenia - powiedziała Łucja Foltyn, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, która zaprosiła do udziału w kolejnych spotkaniach.

Prelekcję poświęconą kwestii bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia przeprowadził Marek Pilch ze Stowarzyszenia Manko będący współautorem programu aktywizacji fizycznej 60+ "Senior w ruchu" i współtwórcą projektów Głosu Seniora. W trakcie spotkania przekazał na ręce burmistrza Dariusza Skrobola certyfikat partnera kampanii "Bezpieczny Senior, Stop Manipulacji, Nie daj się oszukać", którym została gmina Pszczyna.

---

Organizator: Urząd Miejski w Pszczynie

Współorganizatorzy: Stowarzyszenie MANKO - wydawca Głosu Seniora, Stowarzyszenie Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Szpital Joannitas w Pszczynie, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Program:Pszczyński Tydzień Seniora

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.