Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2022
  • wyświetleń: 2592

[ZDJĘCIA] Pasowanie na ucznia. Na pamiątkę zasadzili drzewa

Tradycyjnie w październiku rozpoczynają się szkolne akademie, podczas których, w towarzystwie nauczycieli oraz rodziców, uczniowie klas pierwszych biorą udział w pasowaniu na ucznia. Przez kolejne lata nauki w Szkole Podstawowej nr 6 im. ks. J. Twardowskiego w Pszczynie uczniowie będą mogli doglądać, jak drzewa, zasadzone z tej okazji, rosną razem z nimi.

Sadzenie drzew z okazji pasowania na pierwszaka w SP nr 6 - 10.10.2022 · fot. UM Pszczyna


Najmłodsi uczniowie podstawówek mają za sobą już pierwszy miesiąc nauki. Dla pierwszoklasistów był do czas, by poczuć atmosferę oraz zasady panujące w szkole. W poniedziałek, 10 października w Szkole Podstawowej nr 6 im. ks. J. Twardowskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Pszczynie odbyła się akademia połączona z pasowaniem na ucznia. 41 uczniów złożyło ślubowanie. Wspólnie śpiewali piosenki, recytowali i tańczyli. Na koniec otrzymali symboliczne upominki od zastępcy burmistrza Magdaleny Czarneckiej.

- Życzę Wam żebyście się dobrze czuli w swojej szkole, żebyście mieli jak najwięcej przyjaciół, koleżanek i kolegów. Abyście nie denerwowali się i nie bali niczego, zdobywali jak najlepsze oceny i pogłębiali swoją wiedzę. Jesteście pod opieką wspaniałych nauczycieli, pani dyrektor, którzy będą o was dbać i na których zawsze możecie liczyć - zwróciła się do uczniów Magdalena Czarnecka.

Pasowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 6 w Pszczynie - 10.10.2022 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Przy okazji pasowania pierwszaków wspólnie z najmłodszymi uczniami zastępca burmistrza posadziła dwa drzewa. Do SP nr 6 w Pszczynie dostarczył je Miejski Zakład Zieleni.

- Bardzo się cieszę, że dzieci i młodzież tak chętnie uczestniczą w ekologicznych inicjatywach. Dziękuję również dyrekcjom i pracownikom przedszkoli i szkół oraz wszystkim mieszkańcom, którzy dbają, by nasze miasto pięknie wyglądało - mówił podczas pierwszych jesiennych nasadzeń w pszczyńskich szkołach burmistrz Dariusz Skrobol.

Rośliny pojawią się również przy innych pszczyńskich placówkach oświatowych. Przy szkołach pojawią się między innymi klony, cisy, lipy i wiśnie piłkowane. O te rośliny najczęściej prosili dyrektorzy.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie" podaj