Reklama

Wiadomości

  • 10 października 2022
  • 11 października 2022
  • wyświetleń: 7274

Zainteresowanie telewizji historią Pawełka z Goczałkowic

Tydzień temu pisaliśmy o wzorowej postawie 10-letniego Pawła z Goczałkowic, który znalazł na ulicy 10 tysięcy złotych. Pieniądze wróciły do właściciela, a chłopiec stał się bohaterem telewizyjnych programów informacyjnych.

10-letni Paweł Jacek z Goczałkowic w programie Dzień Dobry TVN
10-letni Paweł Jacek z Goczałkowic w programie Dzień Dobry TVN - 10.10.2022 · fot. powiat


Przypomnijmy: Paweł Jacek, uczeń 4 klasy, w drodze ze szkoły znalazł na ulicy sporą sumę pieniędzy. Nie zastanawiał się ani chwili - od razu zadzwonił do rodziców, którzy dostarczyli gotówkę do Biura Rzeczy Znalezionych w pszczyńskim starostwie. Dzięki wzorowej postawie młodego człowieka, właściciel odzyskał zgubę.

Paweł Jacek w Teleekspresie
Paweł Jacek w Teleekspresie · fot. TVP


W poniedziałek, 10 października w Goczałkowicach-Zdroju gościła ekipa programu Dzień Dobry TVN. Około godz. 9.50 redaktor Piotr Wojtasiuk rozmawiał z Pawłem na żywo.

Jednak to nie pierwsze wystąpienie chłopca w telewizji. W środę, 5 października wywiad z uczciwym młodym obywatelem pojawił się w programie Teleekspres na antenie TVP1. Tego samego dnia reportaż na temat Pawełka wyemitowano w Aktualnościach TVP3 Katowice.

Paweł  Jacek
Pawełek z rodzicami w Aktualnościach TVP 3 Katowice · fot. TVP


Chłopiec podkreśla w rozmowach z dziennikarzami, że oddanie pieniędzy było dla niego naturalne, ponieważ ktoś musiał na nie ciężko zapracować.

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.