pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lipca 2006
  • wyświetleń: 2242

Ostrzeżenie o upałach

Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego ogłosiło w naszym województwie II stopień zagrożenia upałem. Oznacza to, że wszyscy mogą czuć się dziś (czwartek) gorzej. Może też dojść do uszkodzenia nawierzchni dróg, wzrośnie także zagrożenie pożarowe.

Maksymalna temperatura przewidywana dziś na Śląsku to 31 stopni, ale w centrach miast może być o 2 stopnie wyższa. Tak wysoka temperatura może być niebezpieczna, zwłaszcza dla osób mających problemy z sercem i układem krążenia. Należy pić dużo wody, nawet do 3-4 litrów dziennie i unikać słońca. Osoby starsze i chore nie powinny wychodzić z domów.  

Z powodu upału dzisiaj na terenie województwa śląskiego w godz. od 11:00 do 22:00 obowiązuje zakaz poruszania się ciężarówek o masie większej niż 12 ton. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zakaz nie dotyczy ciężarówek przewożących prasę, łatwo psującą się żywność i żywe zwierzęta.

Radio Mega FM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.