Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2022
  • wyświetleń: 2760

Rozbudowa szkoły podstawowej we Frydku - postęp prac

Postępują prace na budowie nowej części szkoły podstawowej we Frydku. Zobaczcie zdjęcia!

Trwa rozbudowa szkoły podstawowej we Frydku - 10.2022 · fot. Gmina Miedźna


Przypomnijmy: inwestycja jest przedsięwzięciem wyczekiwanym i niezmiernie ważnym dla społeczności szkolnej i mieszkańców. Jest to największa inwestycja gminna w ostatnich dwóch latach. Obiekt ma pełnić funkcję 8-oddziałowej szkoły podstawowej wraz z wydzielonym, 3-oddziałowym przedszkolem. Ponadto budynek zostanie dostosowany do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, a także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na realizację rozbudowy istniejącego budynku Szkoły Podstawowej we Frydku przy ul. Miodowej 17 wraz z instalacjami, infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu w ubiegłym roku przyznano środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3 500 000 zł. Przy podpisywaniu umowy z wykonawca w lutym 2021 roku koszt inwestycji szacowano na 10 241 407,88 zł brutto.

Wykonawcą rozbudowy szkoły jest firma budowlana SIKORA z Nowego Targu. Wstępnie termin zakończenia prac planowany jest na połowę grudnia 2022 roku.

Stan prac na przełomie lipca i sierpnia:

Rozbudowa szkoły we Frydku - 07.2022 · fot. Szkoła Podstawowa we Frydku

ar / pless.pl

źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.