Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2022
  • 7 października 2022
  • wyświetleń: 6677

Pijany (i poszukiwany) kierowca volkswagena w rękach policjantów

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 34-letni kierowca volkswagena, któremu policjanci uniemożliwili dalszą jazdę. Mężczyzna kierował pomimo wcześniej orzeczonych zakazów. Na dodatek był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Nietrzeźwy (i poszukiwany) kierowca volkswagena w rękach policjantów
Nietrzeźwy (i poszukiwany) kierowca volkswagena w rękach policjantów · fot. KPP Pszczyna


Podczas nocnego patrolu policjanci Wydziału Prewencji z komisariatu policji w Woli zwrócili uwagę na kierującego volkswagenem. Pomimo wolnej jazdy, kierowca miał duży problem z utrzymaniem samochodu na swoim pasie. Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 34-letni mieszkaniec gminy Miedźna jest pijany.

Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Na tym jednak nie koniec. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary więzienia i obowiązuje go sądowy zakaz jazdy. 34-latek został zatrzymany.

We wtorek mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem pomimo orzeczonych prawomocnych zakazów. Po zakończonych czynnościach trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Oprócz odbywanej teraz kary grozi mu dodatkowe 5 lat więzienia.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.