Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2022
  • 6 października 2022
  • wyświetleń: 1193

100 tys. zł na zwiększenie dostępności starostwa i POSiR-u

Powiat Pszczyński pozyskał 100 tys. złotych dofinansowania w ramach projektu "Dostępny samorząd - granty" realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dotacja zostanie przeznaczona na kolejne działania w zakresie zwiększania dostępności budynków Starostwa Powiatowego oraz Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Ułatwienia dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami w pszczyńskim starostwie
Ułatwienia dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami w pszczyńskim starostwie · fot. powiat


- Chcemy, by każda osoba ze szczególnymi potrzebami mogła samodzielnie korzystać z usług publicznych, dlatego systematycznie realizujemy wiele działań zwiększających dostępność komunikacyjną, architektoniczną i cyfrową - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

- W naszych budynkach dostępne są pętle indukcyjne wspomagające komunikację z osobami słabosłyszącymi, o przeznaczeniu pomieszczeń informują tabliczki brajlowskie, klienci ze słabym wzrokiem przy wypełnianiu wniosku mogą skorzystać z elektronicznej lupy, na parterze starostwa zamontowaliśmy ścieżki naprowadzające z polami uwagi. Jednym z wielu wdrażanych działań, które bardzo cenią nasi mieszkańcy, jest bezpłatna wypożyczalnia rowerów trójkołowych dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów - dodaje starosta.

Dzięki pozyskanym właśnie środkom w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie zamontowane zostaną: plan tyflograficzny przedstawiający układ pomieszczeń I piętra oraz ścieżka naprowadzająca wraz z polami uwagi i oznaczenia tej kondygnacji. Wyremontowana zostanie także znajdująca się na parterze toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.

W ramach zadania planowana jest również poprawa dostępności w budynku głównym Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie m.in. poprzez wykonanie i montaż tablicy ze spisem pomieszczeń, planu tyflograficznego przedstawiającego rozkład pomieszczeń na danej kondygnacji oraz ścieżki naprowadzającej wraz z polami uwagi.

Powiat Pszczyński na realizację projektu zgodnie ze zgłoszonym wnioskiem otrzyma dofinansowanie w wysokości 100 tys. złotych. Projekt "Dostępny samorząd - granty" finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.