Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2022
  • 11 października 2022
  • wyświetleń: 10282

[ZDJĘCIA] Rośnie Osiedle Luiza! Zobaczcie postępy prac!

Trwa budowa osiedla Luiza przy ulicy Cieszyńskiej w Pszczynie. Powstanie 50 nowych mieszkań. To Inwestycja Pszczyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Budowa osiedla Luiza w Pszczynie - 05.10.2022 · fot. UM Pszczyna


Prace przy budowie pierwszych budynków wielorodzinnych na osiedlu Luiza rozpoczęły się w ostatnich dniach czerwca. Docelowo przy ulicy Cieszyńskiej powstają dwa 6-kondygnacyjne budynki po 25 mieszkań. Będą to w większości mieszkania trzypokojowe, 63-metrowe. Ponadto w każdym budynku będzie jedno mieszkanie do osób niepełnosprawnych oraz po pięć mieszkań 30-metrowych. Budynki będą wyposażone w windę, a każde mieszkanie będzie miało balkon. W piwnicach będą części przynależne, rowerownie, wózkownie i suszarnie.

Dotychczas zostały wykonane roboty ziemne, pale fundamentowe oraz wykonano płytę fundamentową. Aktualnie powstają ściany piwnic, a już niebawem pojawi się żuraw wieżowy i rozpocznie się montaż stropu.

- Budowa osiedla Luizy to odpowiedź na zapotrzebowanie ogromnej liczby mieszkań komunalnych. To bardzo często poruszana przez mieszkańców kwestia. Nowe budynki ulokowane przy ulicy Cieszyńskiej zaspokoją te zapotrzebowanie - mówi burmistrz Dariusz Skrobol i zaznacza, że wraz z domami wielorodzinnymi przygotowane zostanie zaplecze w postaci parkingów i terenów zielonych.

Zakończenie prac przewiduje się na przełom 2023 i 2024 roku.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Nieruchomości w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Nieruchomości w Pszczynie" podaj