Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2022
  • wyświetleń: 4741

Mateusz i Kuba z pszczyńskiej Iskry nadziejami olimpijskimi

W sobotę, 1 października na warszawskim AWF-ie odbył się Finał "Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich 2022". Wśród finalistów "Nadziei Olimpijskich" znaleźli się zawodnicy MKS Iskra Pszczyna: Mateusz Kita i Jakub Prządka.

Finał „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich 2022” - 01.10.2022 · fot. MKS Iskra Pszczyna


W zawodach mogły uczestniczyć wyłącznie dzieci z rocznika 2011 i 2012 w dwuboju lekkoatletycznym( kombinacja biegu i skoku lub biegu i rzutu). Wcześniej jednak, wszyscy finaliści, a było ich dokładnie 576 zostali wyłonieni w szesnastu zawodach eliminacyjnych, które we wrześniu odbyły się we wszystkich województwach( Śląsk 8 września, Częstochowa). W sumie w eliminacjach wystartowało ponad dziesięć tysięcy młodych adeptów lekkiej atletyki, którzy rywalizowali o miejsca w kadrach swoich województw na zawody finałowe.

Mateusz Kita rywalizował w biegu na 300m oraz w skoku w dal, zaś Jakub Prządka w biegu na 60m i skoku w dal. Chłopcy reprezentowali także województwo w sztafecie 8x200m MIX, w której wywalczyli złoty medal. Mateusz indywidualnie uplasował się na 3 pozycji w biegu na 300m oraz w dwuboju 300m + skok w dal również zajął 3 miejsce. Jakub po rekordowym biegu na 60m-8.87s i skoku w dal 4.29m uplasował się w dwuboju na wysokim 6 miejscu.

W trakcie zawodów trwała również klasyfikacja województw. Województwo Śląskie uplasowało się na drugim miejscu ulegając tylko Mazowszu, wyprzedzając zaś Małopolskę.

W czasie trwania dwudniowego finału na dzieciaki czekała cała masa atrakcji. Przez dwa dni działała Strefa Młodego Olimpijczyka, a w sobotę na stanowisku Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych uczestnicy mogli wyrobić sobie dokument tożsamości, oczywiście nieformalny oraz wziąć udział w czerpaniu papieru i konkursach dotyczących PWPW. Młodzi lekkoatleci mogli także spotkać gwiazdy polskiej lekkiej, z mistrzami olimpijskimi i mistrzami świata na czele.

W czasie, kiedy część osób rywalizowała w Warszawie, pozostała grupa startowała na Mistrzostwach Śląska U14 w Rudzie Śląskiej. Bardzo dobrze w biegu na 1000m spisał się Franciszek Szymura, który zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal.

Pozostali zawodnicy startowali w następujących konkurencjach:

  • Natalia Stania- bieg na 100m, 300m, sztafeta 4x100m
  • Zuzanna Ryt- 100m, skok w dal, sztafeta 4x100m
  • Martyna Sajdok- wieloskok, sztafeta 4x100m
  • Tamara Bieszczad- 300m, sztafeta 4x100m
  • Oliwier Bagiński- skok wzwyż, wieloskok.


Gratulujemy!

ar / pless.pl

źródło: MKS Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Iskra Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna" podaj