Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2022
  • wyświetleń: 1857

Kobiór: palący problem - dlaczego segregujemy popiół?

Trwa kampania informacyjno - ekologiczna dotycząca właściwej segregacji popiołu na terenie gmin obsługiwanych przez spółkę Master-Odpady i Energia, w tym gminę Kobiór.

Największą uciążliwością technologiczną podczas mechanicznego sortowania odpadów jest popiół z kominków, czy pieców grzewczych - sypki, lepki i pylący. W zakładzie Spółki Master często powodował on awarię przenośników zacierając szybko obracające się elementy. Najczęstszym problemem w procesie odzysku surowców, jest zanieczyszczenie odpadów segregowanych popiołem.

Spółka Master apeluje, aby popiół i żużel - zimny - zbierać w pojemnikach, workach czarnych. Dzięki temu firma uniknie wielu przestojów linii sortowniczej spowodowanych czyszczeniem.

W tym zakresie MASTER-Odpady i Energia realizuje kampanię "Segregacja popiołu" w ramach której, we współpracy z gminami, podstawiane zostają na bieżąco pojemniki na popiół, które zgodnie z harmonogramem odbierane są od mieszkańców.

Więcej informacji o segregacji popiołu na stronie: https://www.ekomaster.tychy.pl/segregacja-popiolu/

Palący problem - dlaczego segregujemy popiół?

ar / pless.pl

źródło: UG Kobiór

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj