Reklama

Wiadomości

  • 2 października 2022
  • 3 października 2022
  • wyświetleń: 3415

[WIDEO, FOTO] "Świeć Przykładem" razem z Łukaszem Piszczkiem

1 października wystartowała kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pod nazwą "Świeć Przykładem". Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Śląska drogówka we współpracy z piłkarzem Łukaszem Piszczkiem i zawodnikami jego akademii przygotowała spot promujący noszenie odblasków.W sobotę, 1 października wystartowała kolejna edycja akcji "Świeć przykładem". - O tym, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, nikogo nie trzeba przekonywać. Jesienią i zimą, dzień jest krótszy, a warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu. Piesi na drogach stają się słabo widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Po zmroku, a także przy niekorzystnych warunkach pogodowych pieszy jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, dając kierującym cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji - często ratującej zdrowie i życie - zwraca uwagę Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Jak dodaje, "prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków".

"Świeć Przykładem" razem z Łukaszem Piszczkiem · fot. KWP Katowice


Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach oraz mundurowi z KPP Pszczyna we współpracy z piłkarzem Łukaszem Piszczkiem i zawodnikami jego akademii przygotowali specjalny spot promujący noszenie elementów odblaskowych. Zachęcamy do jego obejrzenia.

1 października obchodzony był również jako Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków.

mp / pless.pl

źródło: KWP Katowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Łukasz Piszczek" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Łukasz Piszczek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Łukasz Piszczek" podaj