Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2022
  • 30 września 2022
  • wyświetleń: 3959

[ZDJĘCIA] Trwa budowa nowego przedszkola w Kobiórze!

Gmina Kobiór opublikowała zdjęcia z budowy przedszkola, które powstaje przy skrzyżowaniu ul. Tuwima i Olszewskiego. Zobaczcie postępy prac!

Budowa Przedszkola w Kobiórze - 06-09.2022 · fot. UG Kobiór


Przypomnijmy: trwa budowa budynku przedszkola w Kobiórze wraz z towarzysząca infrastrukturą - miejscami postojowymi, zbiornikiem na wodę do celów przeciwpożarowych, placem zabaw. Trwa również przebudowa sieci wodociągowej. Zakres realizacji obejmuje również rozbiórkę garaży blaszanych.

Budynek przedszkola został zaprojektowany jako dwukondygnacyjny niepodpiwniczony, w którym znajdować się będzie 8 oddziałów przedszkolnych oraz m.in. pomieszczenia administracyjne, sanitarne i socjalne.

  • Wartość całkowita inwestycji: 16 mln 120 tys. zł,
  • Sfinansowano ze środków Rządowego Programu Polski Ład w kwocie: 10 mln 455 tys. zł.


W wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego w dniu 08.06.2022 r. zawarto umowę nr GP.272.18.2022 na realizację inwestycji. Termin wykonania prac: październik 2023 r.

Dotychczasowa siedziba gminnego przedszkola przy ul. Rodzinnej 1, pomimo rozbudowy w ubiegłych latach o 3 oddziały, nie mieści już stale rosnącej liczby dzieci. Co roku władze przedszkola oraz urzędu gminy borykają się z problemem braku miejsc. Część z rodziców umieszcza swoje maluchy w przedszkolach prywatnych, poza gminą, a samorząd jest obciążany znaczą częścią kosztów z tego tytułu.

Nie jest to jednak jedyny powód przystąpienia do budowy nowej siedziby przedszkola. Zabytkowy budynek, w którym obecnie mieści się przedszkole został wzniesiony w 1906 roku i od dłuższego czasu wymaga generalnego remontu. Brak właściwych izolacji przeciwwilgociowych, pojawiające się zagrzybienia, wyeksploatowane instalacje, konieczność przebudowy klatek schodowych, aby spełniały wymogi p.poż., sypiący się tynk z elewacji to mankamenty, których nie da się usunąć na czynnym przedszkolu. Ponadto brak możliwości dalszej rozbudowy dotychczasowej siedziby zadecydowały, że od dłuższego czasu samorząd rozważał możliwość budowy nowej placówki.

przedszkole w Kobiórze

ar / pless.pl

źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.