pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2022
  • 22 września 2022
  • wyświetleń: 17114

[FOTO] PKP PLK wyburza budynki. To w związku z budową wiaduktu

W Pszczynie przy ul. Męczenników Oświęcimskich PKP PLK prowadzi rozbiórkę dwóch budynków.

Reklama

Rozbiórka budynków przy Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie  - 19.09.2022
Rozbiórka budynków przy Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie - 19.09.2022 · fot. pless.pl


Jak wynika z informacji zawartych na tablicy informacyjnej, w Pszczynie przy ul. Męczenników Oświęcimskich (przed przejazdem kolejowym) PKP PLK prowadzi rozbiórkę "dwóch budynków usługowych stanowiących jedną całość".

Katarzyna Głowacka - rzecznik prasowy PKP PLK potwierdza, że prace są związane z planowaną modernizacją linii i budową wiaduktu. Roboty te są pracami przygotowawczymi i mają na celu szybsze rozpoczęcia robót budowlanych przez przyszłego wykonawcę.

Nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi na pytanie, czy inne budynki w tym rejonie przeznaczone są do wyburzenia.

Jak ponadto informuje rzeczniczka, obecnie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nadal prowadzą postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawców modernizacji linii kolejowej E65. Prace budowlane są przewidziane w latach 2023 - 2026.

Rozbiórka budynków przy Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie  - 19.09.2022
Rozbiórka budynków przy Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie - 19.09.2022 · fot. pless.pl


Przypomnijmy, że "Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin - Katowice - Tychy - Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice" obejmą m.in. odcinek od Tychów do Goczałkowic Zdroju (LOT B).

W ramach zadania planowana jest budowa wiaduktu kolejowego w Pszczynie przy ul. Męczenników Oświęcimskich. Obiekt powstanie w miejscu istniejącego przejazdu w poziomie szyn. Nowe rozwiązanie usprawni komunikację drogową w mieście - skróci się czas przejazdu na drugą stronę torów i wyeliminuje oczekiwanie na przejeździe kolejowo-drogowym. Zwiększy się bezpieczeństwo w ruchu pieszym, rowerowym i samochodowym.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykułach:

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.