pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 lipca 2006
  • wyświetleń: 4152

Czechowice: 800 nowych miejsc pracy

800 nowych miejsc pracy powstanie w Czechowicach-Dziedzicach za sprawą rozszerzenia Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenach dawnej fabryki rowerów Apollo.

Strefa Ekonomiczna to miejsce, gdzie firmom opłaca się inwestować, ponieważ przez pewien czas są zwolnione z płacenia podatku. Dla gminy to wymarzone rozwiązanie, bo w nowych fabrykach powstają miejsca pracy. Dlatego władzom Czechowic-Dziedzic bardzo zależało na rozszerzeniu katowickiej strefy na 3,5-hektarowy teren dawnej fabryki rowerów Apollo.

Starania trwały od roku, a kilka miesięcy temu stosowną uchwałę podjęli czechowiccy radni. - Teraz otrzymaliśmy informację, że Rada Ministrów podjęła decyzję o rozszerzeniu strefy - powiedział "Gazecie" Jan Berger, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Berger wyjaśnia, że starania o strefę były prowadzone z myślą o firmie TRW. To działający na całym świecie koncern produkujący części do samochodów. W Czechowicach-Dziedzicach, tuż obok terenów objętych teraz strefą, wytwarza już przekładnie kierownicze i chce otworzyć tu kolejną fabrykę. Ma ona dać pracę około 800 osobom.

ups, źródło: Gazeta Wyborcza

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.