pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 lipca 2006
  • wyświetleń: 2792

Nagrody w dziedzinie sportu i turystyki

Na ostaniej sesji rady miejskiej wręczono coroczne nagrody w dziedzinie sportu i turystyki. Wyróżniono m.in. działaczy Pszczyńskiego Koła Przewodników PTTK, który w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia.

Dodatkowo przyznano nagrody nauczycielom wychowania fizycznego, którzy zaangażowali się w propagowanie i rozwój lekkiej atletyki. Nagrody wręczał burmistrz Pszczyny Henryk Studzieński wraz z przewodniczącym rady Henrykiem Kondzielnikiem.

mot / pless.pl, źródło: www.pszczyna.pl

---------------------------------

Czesław Szindler - od 1965 roku jest aktywnym członkiem i działaczem PTTK. Jest także twórcą Klubu Turystyki Górskiej. Ponadto posiada uprawnienia przewodnika beskidzkiego oraz drugą klasę przewodnika górskiego i terenowego. Na szczególne podkreślenie zasługuje jego praca z młodzieżą.

Ireneusz Kasprzyk - od 1971 roku pracuje przy organizacji rajdów górskich. Jest także organizatorem wielu imprez turystycznych. Jego duże doświadczenie, pomysłowość i inicjatywa są do dnia dzisiejszego cenną pomocą w działalności Koła Przewodników jak i całego oddziału PTTK w Pszczynie.

Jan Piaskowski - wieloletni działacz Koła Przewodników przy PTTK w Pszczynie. Jest pomysłodawcą i organizatorem Rajdu Pieszego po Ziemi Pszczyńskiej. Jest również autorem wytyczenia i oznakowania trzech szlaków turystycznych po ziemi pszczyńskiej.

Tadeusz Harazin - od 1958 roku aktywny członek PTTK. Posiada uprawnienia żeglarza sportowego, przewodnika beskidzkiego i terenowo – nizinnego, strażnika ochrony przyrody oraz przodownika turystyki. Opracował regulamin Pszczyńskiej Odznaki Krajoznawczej. Na szczególną uwagę zasługuje jego praca z młodzieżą.

Ewa Kucharska – reprezentantka Miejskiego Klubu Sportowego Iskra Pszczyna. Czołowa zawodniczka w biegach długich na terenie województwa śląskiego. W tym roku zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Polski seniorek w biegu na 10 000 metrów.

Kamil Ogiegło - reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego Plesbad Pszczyna. Wicemistrz Polski juniorów w badmintonie w grze singlowej, brązowy medalista Mistrzostw Polski w grze podwójnej, a także wicemistrz Chorwacji juniorów w grze podwójnej. Jest także członkiem kadry narodowej.

Nagrody w dziedzinie sportu nauczycielom wychowania fizycznego, którzy zaangażowali się w propagowanie i rozwój lekkiej atletyki wśród najmłodszych dzieci z terenu naszej gminy otrzymali: Katarzyna Grabowska, Joanna Piasek, Bogusława Tomża, Joanna Hochuł, Marek Smołka, Adam Michalik, Jan Kobierski, Lucyna Poloczek, Patrycja Kamińska, Mariola Buczek, Korneliusz Pala, Anna Hajnas, Elżbieta Sobiech, Jadwiga Mazurczyk, Jacek Bałuch oraz Wioletta Pala.

źródło: www.pszczyna.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.