pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2022
  • 24 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 18672

[FOTO] Pracowite dni strażaków w związku z opadami i burzami

W związku z silnymi opadami deszczu strażacy w gminach Pawłowice, Goczałkowice, Pszczyna i Miedźna interweniowali już kilkadziesiąt razy.

Reklama

Wola, Ul. Kasztanowa - pompowanie wody
Wola, Ul. Kasztanowa - pompowanie wody - 22.08.2022 · fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Woli


Bardzo silny wiatr oraz intensywne opady deszczu sprawiły, że strażacy od piątkowego wieczoru 19 sierpnia do godzin porannych w poniedziałek, 22 sierpnia, wyjeżdżali prawie 60 razy do usuwania skutków niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Najwięcej interwencji odnotowano na terenie gminy Pszczyna oraz gminy Pawłowice.

O skutkach piątkowej nawałnicy na terenie gminy Pszczyna piszemy w artykule Skutki nawałnicy: powalone drzewa i uszkodzone dachy.

Nawałnica i interwencje straży pożarnej po nawałnicy - 19.08.2022 · fot. Nadesłane przez czytelników / Ratownictwo Powiat Pszczyński; OSP Kobiór, OSP Piasek, OSP Studzionka, OSP Rudołtowice


Większość zdarzeń dotyczyła przewróconych drzew na szlaki komunikacyjne oraz różnego rodzaju obiekty oraz konarów zwisających nad jezdniami, chodnikami, parkingami itp. 7 razy doszło również do uszkodzenia poszyć dachowych na obiektach budowlanych. Intensywne opady deszczu najbardziej dały się we znaki w niedzielę, doprowadzając do licznych podtopień budynków oraz posesji.

Loading...


W niedzielę na terenie gminy Pawłowice strażacy byli wzywani od godzin przedpołudniowych do godzin wieczornych i nocnych.

Interwencje druhów OSP Pawłowice w związku z silnymi opadami deszczu - 21 - 22.08.2022 · fot. OSP Pawłowice


Jedna z interwencji miała miejsce przy ul. Zjednoczenia w Pawłowicach tuż przed południem, gdzie została zalana droga oraz rondo. Druhowie z OSP Pawłowice interweniowali następnie przy ul. Przemysłowej w tej samej miejscowości, gdzie doszło do zalania skrzyżowania.

Loading...


Po godz. 12.00 miejscowi strażacy interweniowali na zalanej posesji przy ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach. Po godz. 16.00 w Krzyżowicach przy ul. Szkolnej pawłowicki zastęp przystąpił do pompowania wody z zalanej piwnicy. Około godz. 17.30 druhowie zostali wezwani na teren Pawłowic do przeciekającego dachu po ulewie przy ul. Pukowca, a następnie do zalanych posesji działkowych przy ul. Polnej.

Około godz. 18:30 przy ul. Klonowej w Pawłowicach interweniowała jednostka OSP Golasowice. Tam woda wylewała się na ulicę ze studzienki.

Działania na ul. Klonowej w Pawłowicach. Woda wylewała się na ulice ze studzienki - 21.08.2022
Działania na ul. Klonowej w Pawłowicach. Woda wylewała się na ulice ze studzienki - 21.08.2022 · fot. OSP Golasowice


Na terenie gminy Pszczyna sobota i niedziela upłynęła w miarę spokojnie. W Ćwiklicach około godz. 15:40 przy ul. Zawadzkiego strażacy z miejscowej jednostki oraz zastęp JRG Tychy usuwali zwisający niebezpiecznie konar drzewa. Około godz. 20:40 w Porębie przy ul. Barbórki zastęp PSP Pszczyna oraz pogotowie energetyczne zostały zadysponowane do powalonego drzewa.

Powalone drzewo - interwencja przy ul. Barbórki - 21.08.2022
Powalone drzewo - interwencja przy ul. Barbórki - 21.08.2022 · fot. Bartek / Ratownictwo Powiat Pszczyński


Poniedziałek, 22 sierpnia rozpoczął się dla strażaków pracowicie. Tuż po północy w Wiśle Wielkiej przy ul. Hodowców interweniowały jednostki OSP Wisła Wielka i OSP Wisła Mała w związku z utworzeniem się dużego rozlewiska wodnego na posesji.

Pół godziny po północy jednostka z Pawłowic została zadysponowana do pompowania wody. Z tej interwencji około godziny 2:10 została przekierowana do pożaru rozdzielni elektrycznej przy ul. Zjednoczenia.

Około godz. 1.00 zastęp OSP Pielgrzymowice został zadysponowany do zalanej piwnicy w budynku przy ul. Daszyńskiego w Pielgrzymowicach. Około godz. 1:21 w Golasowicach przy ul. Orzeszkowej do pompowania wody interweniował miejscowy zastęp. Po godz. 09:00 na ul. Z. Nałkowskiej w Golasowicach jednostka OSP Golasowice interweniowała w związku z drzewem powalonym na jezdnię.

Drzewo powalone na jezdnię na ul. Z. Nałkowskiej w Golasowicach - 22.08.2022
Drzewo powalone na jezdnię na ul. Z. Nałkowskiej w Golasowicach - 22.08.2022 · fot. OSP Golasowice


W poniedziałek od rana strażacy pracują również na terenie gmin Pszczyna i Goczałkowice. Około godz. 9.00 strażacy z goczałkowickiego OSP interweniowali na posesji przy ul. Polnej - tam zostali zadysponowani do pompowania wody. W tym samym czasie druhowie z OSP Piasek zostali wezwani do zalanej piwnicy przy ul. Azalii w Piasku.

Wola, Ul. Kasztanowa - pompowanie wody
Wola, Ul. Kasztanowa - rozlewisko wodne - 22.08.2022 · fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Woli


Silne opady deszczu dają się we znaki również w gminie Miedźna. W poniedziałek, o godz. 02:20 strażacy z OSP Wola pompowali wodę na ul. Pszczyńskiej, a następnie, przed godz. 6.00 w Woli przy ul. Kasztanowej. Około godz. 10:20 w Górze przy ul. Babudy zastępy OSP Góra oraz PSP Pszczyna interweniowały w związku z niebezpiecznie zwisającym konarem.

300892272_590427605897753_6723068063807007931_n
W Górze przy ul. Babudy zastępy OSP Góra oraz PSP Pszczyna interweniowały w związku z niebezpiecznie zwisającym konarem - 22.08.2022 · fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Górze


W nocy z poniedziałku na wtorek niesprzyjające warunki atmosferyczne, w tym burze i opady deszczu, wciąż występowały. 23 sierpnia w godzinach porannych miejscowy zastęp OSP interweniował do zalanej piwnicy przy ul. Lipowej w Wiśle Wielkiej.

W Goczałkowicach-Zdroju, na moście nad rzeką Wisłą (ul. Uzdrowiskowa) na drogę przewróciło się drzewo. Ulica jest nieprzejezdna!

Ulica Uzdrowiskowa w Goczałkowicach-Zdroju - drzewo przewróciło się na jezdnię - 23.08.2022
Ulica Uzdrowiskowa w Goczałkowicach-Zdroju - drzewo przewróciło się na jezdnię - 23.08.2022 · fot. Dawid


Artykuł będzie aktualizowany.

Przypominamy, że IMGW dla naszego powiatu wydało ostrzeżenie 2 stopnia przed burzami z silnymi opadami deszczu do 40mm i porywami wiatru do 70 km/h. Ostrzeżenie jest ważne do godzin nocnych.

ar / pless.pl

źródło: Ratownictwo Powiat Pszczyński

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.