pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2022
  • 22 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 4805

[FOTO] Niemy film "Cwaniak" z muzyką na żywo na pszczyńskim rynku

W piątek, 19 sierpnia pod namiotem na pszczyńskim rynku został wyświetlony niemy film z muzyką na żywo. W ramach Festiwalu Moja Pszczyna - talenty i pasje wyemitowano film niemy "Cwaniak" w reżyserii Nikolaia Shpikovsky’ego.

Reklama

Kino plenerowe z filmem "Cwaniak", z muzyką na żywo Marcina Pakaluka w czasie Festiwalu Moja Pszczyna Talenty i Pasje - 19.08.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


Film ten może posłużyć jako przewodnik po ideologii Radzieckiej lat dwudziestych. Akcja dzieje się podczas wojny domowej na Ukrainie. "Neutralny obywatel" Apollon Szmygujew ma gdzieś wszelkie ideologie, które walczą ze sobą na ulicach Kijowa i próbuje wszelkimi możliwymi sposobami wykorzystać panujący wokół bezład.

Minikoncert gitarowy Savy Bogorada z Ukrainy, przed pokazem kina plenerowego na pszczyńskim rynku - 19.08.2022 · fot. Andrzej Grynpeter


Fabuła tego komediowego road-movie prowadzi głównego bohatera raz do "czerwonych", raz do "białych", jak i do anarchistów. Bardzo szybko okazuje się jednak, że jedyne pragnienie Apollona Shmygujewa to szemrane interesy, które pozwolą mu się dorobić.

O oprawę muzyczną zadbał muzykolog, kompozytor, performer i producent muzyczny - Marcin Pukaluk. Przed seansem odbył się minikoncert gitarowy Savy Bogorada z Ukrainy.

ar, mp / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.