pless.pl

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 173

Jakie firany gotowe wybrać? — Poznaj korzyści z wyboru gotowych firan do mieszkania!

Materiał partnera:

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów producenci tekstyliów i dekoracji domowych postarali się o kolejne wygodne rozwiązanie. Firanki gotowe to szeroka gama produktów o różnych wymiarach, które z łatwością dopasujemy do każdego wnętrza. Łatwy sposób montażu powoduje, że firanki gotowe są bardzo chętnie kupowane i doskonale się sprawdzają. Dowiedz się więcej o zaletach gotowych firanek!

Silesia


Dlaczego warto założyć firanki gotowe?Chociaż do osłony okien mamy coraz więcej możliwości (rolety zewnętrzne, czy wewnętrzne), to firanek po prostu nie da się zastąpić. Delikatne, przepuszczające tylko część światło słonecznego tkaniny zwykle w jasnych tonacjach kojarzą nam się z sielanką i lekkością. Firany nadają wnętrzu atrakcyjnego dopełnienia i sprawiają, że każde pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Przy okazji każda firanka nieco odgradza nasza prywatność od ciekawskich spojrzeń z zewnątrz. Mimo to każda firanka lekko przepuszcza i miękko rozprasza znaczną ilość światła dziennego. Świetnie dobrane do wystroju firanki będą ozdobą każdego wnętrza. Firany gotowe posiadają wszystkie te zalety, a dodatkowo są łatwe w montażu. Wystarczy wybrać gotowe firany o odpowiednich wymiarach i zawiesić na karniszu!

Gotowe firany do kuchni i do salonu — zaletyWybór gotowych firanek nie powinien kojarzyć nam się z lenistwem. Firanki gotowe do zawieszenia na konkretne wymiary są zwykle świetnie skomponowane. Czasem wzór, czy haft jest asymetryczny, a dzięki dopasowaniu wzorów do konkretnych wymiarów prezentują się tak dobrze, ponieważ ‘’projekt" jest już gotowy. Na obrazku lub wystawie łatwiej dostrzec, czy dany zestaw firan nam odpowiada oraz wyobrazić sobie ich wygląd w przestrzeni, która mają ozdabiać. Firany gotowe krótkie i długie znajdują zastosowanie w domu, w zależności od potrzeb, czy stylu wnętrzarskiego. Krótkie firanki zwykle wybieramy do kuchni, a długie i zamaszyste do salonu z wyjściem na taras lub balkon.

Firany gotowe na taśmie lub na przelotkachFirany gotowe zwykle występują w dwóch rodzajach, jako to firanki na przelotkach lub firanki na tasiemce. Firanki na przelotkach posiadają dziurki u góry, które często wykończone są metalowymi kółkami, przez które przekładamy karnisz. Z kolei firanki gotowe na tasiemce posiadają taki sposób montażu na karniszu, że przekładamy całą nadszytą część firanę u góry przez karnisz. Karnisz wówczas cały znajduje się pod warstwą firanki i przechodzi przez tasiemkę. Dla niektórych osób może mieć to znaczenie estetyczne, jedni wolą takie, a drudzy inne rozwiązania. Jeśli wybierzemy firanki gotowe na taśmie, to możemy w specyficzny sposób "zmarszczyć" je u góry, na co nie pozwolą nam firanki na przelotkach. Karnisz będzie mniej widoczny jeśli wybierzemy firanki na taśmie, a zawsze będzie widoczny, jeśli wybierzemy przelotki. Obydwa są wygodne i bez problemu znajdziemy firanki gotowe do założenia w tym stylu na karnisz.

Artykuł powstał we współpracy z https://room99.pl/