pless.pl

Wiadomości

  • 31 lipca 2022
  • wyświetleń: 248

Kredyty dla firm - jakie są rodzaje?

Materiał partnera:

Utrzymanie płynności finansowej jest podstawą prawidłowego funkcjonowania każdej firmy. Jeśli chcemy z kolei wejść na wyższy poziom, to musimy inwestować w rozwój. Niestety do tego potrzebne są pieniądze, które nie zawsze posiadamy. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą kredyty firmowe. Jakie są rodzaje kredytów firmowych i kto może z nich skorzystać?

Silesia


Kredyty firmowe - co to jest?Pod pojęciem kredytów firmowych kryją się różnego rodzaju zobowiązania finansowe skierowane do osób prowadzących działalność gospodarczą. Dzięki tym rozwiązaniom możemy zadbać o płynność finansową firmy, przeznaczyć środki na rozwój działalności, a także na jej rozkręcenie. Oczywiście w zależności od tego, jakie zobowiązanie wybierzemy. Z kredytów firmowych, jak sama nazwa wskazuje, mogą skorzystać firmy. Nie są to zobowiązania przeznaczone dla osób fizycznych. Jeśli więc szukasz dodatkowych pieniędzy na rozwój działalności gospodarczej, to kredyty firmowe będą rozwiązaniem dla Ciebie.

Kredyt inwestycyjny na rozwój firmyJednym z najpopularniejszych zobowiązań firmowych jest kredyt inwestycyjny. Służy on finansowaniu inwestycji, które są związane z rozwojem działalności. Pod to z kolei możemy podpiąć wiele możliwości. Kredyt inwestycyjny możemy przeznaczyć na zakup nieruchomości i powiększenie siedziby firmy, czy stworzenie nowego oddziału. Pieniądze możemy wydać także na zakup nowego sprzętu, wprowadzenie nowych systemów technologicznych, zakup oprogramowań, a także maszyn.

Decydując się na kredyt inwestycyjny musimy mieć jasno określony cel, na co spożytkujemy pieniądze. Dlaczego? Jest to jeden z wymogów banku. Żeby uzyskać kredyt inwestycyjny, musimy przedstawić biznesplan inwestycji oraz dokumenty finansowe. Na tej podstawie oraz zdolności kredytowej firmy bank decyduje, czy przyzna nam dodatkowe środki na rozwój firmy. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu, to warto zdecydować się na pomoc doradcy kredytowego. Specjalista pomoże nam określić, który kredyt będzie najlepszy dla naszej firmy i wesprze nas w procesie kompletowania niezbędnych dokumentów.

Kredyt obrotowy na bieżące wydatkiUtrzymanie płynności finansowej to podstawa każdej prawidłowo funkcjonującej firmy. Niestety nie zawsze jest to proste zadanie do wykonania. Szczególnie jeśli czekamy na faktury od kontrahentów. W takiej sytuacji rozwiązaniem, które pomoże nam utrzymać płynność finansową, jest kredyt obrotowy. Dzięki temu zobowiązaniu możemy sfinansować bieżące wydatki firmy, takie jak na przykład wypłaty dla pracowników, czy zatowarowanie.

Kredyt obrotowy możemy przeznaczyć także na zakup materiałów niezbędnych do produkcji, a tym samym działania firmy. Kredyt obrotowy jest dużą pomocą, w sytuacji, kiedy pojawiają się problemy z terminowym rozliczeniem ze strony kontrahentów. Dodatkowe pieniądze przekładają się na utrzymanie płynności finansowej i brak przestojów. Kredyt obrotowy może więc uratować firmę przed zadłużeniem na dużą skalę.