pless.pl

Wiadomości

  • 31 lipca 2022
  • wyświetleń: 202

Pudła do przechowywania - praktyczny element aranżacji mieszkania

Materiał partnera:

W trosce o porządek i zachowanie minimalizmu w domu czy mieszkaniu często stosuje się pudła do przechowywania. Sprawdzają się szczególnie na niewielkich przestrzeniach, gdzie nie ma zbyt dużo szaf czy zakamarków, w których można byłoby chować przedmioty codziennego użytku. Na rynku dostępne są kartony w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu naprawdę łatwo można dopasować je do aranżacji wnętrza. Jak to zrobić?

Silesia


Pudła do przechowywania - jak dopasować je do wnętrza?Takie pudła najlepiej dopasować do stylu pomieszczenia, w którym mają się znajdować. Szczególnie jeśli będą postawione na widoku, a nie np. ukryte w szafie czy skrytce na miotły. Bardzo dużą grupę modeli stanowią pudła do przechowywania w stonowanych, neutralnych kolorach. Beżowe, białe czy szare pudełka wpiszą się w jasne wnętrza i wtopią w wystrój jasnych sypialni, salonów czy biur.

Kolejną grupą pudeł są te dekoracyjne. Można znaleźć na nich różnorodne motywy zwierzęce, roślinne czy geometryczne. Występują zarówno w wyrazistych, jak i stonowanych odcieniach. Bardzo pasują do pomieszczeń, w których wystroju znajdują się dodatki o podobnym motywie. Na przykład w sypialni z poduszkami we wzór zebry świetnie będzie wyglądało pudełko z tym samym zwierzęcym motywem.

Pudełka ze wzorami mogą stanowić także uzupełnienie bardzo minimalistycznego wnętrza, jeśli komuś zależy na tym, aby zwrócić na nie uwagę. Na przykład w biurze utrzymanym w jasnej kolorystyce można umieścić pudełko w liście palmowe, aby nieco rozweselić wystrój pomieszczenia. Istnieje także bardzo szeroki wybór kartonów do pokoju dziecięcego. W tym przypadku szczególną popularnością cieszą się pudła z wizerunkami zwierząt czy postaci z bajek.

Co można schować w pudłach do przechowywania?W takich kartonach można schować mnóstwo rzeczy, które na co dzień niekoniecznie powinny być wystawione na widoku. Zastosowanie pudełek może zależeć od pomieszczenia, w którym mają się one znaleźć. W pokoju dziecka najprawdopodobniej do pudła trafią zabawki, pluszaki czy książki. W biurze natomiast można do niego schować dokumenty i materiały papiernicze.

W sypialni czy garderobie w kartonach warto przetrzymywać pościel na zmianę, obrusy, ręczniki czy ubrania. Jeśli chodzi o odzież, pudła służą zwykle do chowania tych elementów garderoby, których nie nosi się podczas panującej pory roku. Latem trafiają do nich kurtki, a zimą np. stroje kąpielowe czy sandały.